Başkan Tosyalı, Engelli Vatandaşları Sevindirmeye Devam Ediyor

0
52

Akülü Tekerlekli Sandalyeler Sahiplerini Buldu

İskenderun Belediyesi, talepte bulunan engelli vatandaşlara akülü tekerlekli sandalye dağıtımına devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde ilk kısım akülü tekerlekli sandalye dağıtımı yapan İskenderun Belediyesi, bugün de ikinci kısım dağıtımı yaparak, gelen taleplerin tümünü karşılamış oldu.

İskenderun Belediyesi Makine İkmal Bakım ve Onarım Müdürlüğü bahçesinde gerçekleştirilen bir törenle, akülü tekerlekli sandalyeler sahiplerine teslim edildi.

Göreve geldikleri günden bu yana 500’ün üzerinde akülü tekerlekli sandalye dağıtımı gerçekleştirdiklerini kaydeden İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, sosyal belediyecilik anlayışıyla, vatandaşların yanında olmaya devam edeceklerini söyledi.

Belediye olarak faaliyetlerinin farklı şekillerde sürdüğünü ifade eden Başkan Tosyalı; “Göreve geldiğimiz günden bu yana belediyemizden akülü tekerlekli sandalye talep eden tüm hemşerilerimizin bu talebini şu an itibariyle karşılamış ve bitirmiş bulunuyoruz. Bu da bizim için büyük bir övünç kaynağı.  Biz sosyal yardımlaşmaya inanan bir milletiz. Belediye olarak sosyal yardımlaşmamız devam ediyor.

Göreve geldiğimiz günden bu yana gıda paketinden tutun, şu an Ramazan dolayısıyla gerçekten kimsesiz olan vatandaşlarımıza, günlük 500 haneye sıcak iftar yemeğini, evlerine bizzat götürerek veriyoruz. Hamdolsun Ramazan’ın bereketi bolluğu kendisiyle birlikte geldi.

Tüm vatandaşlarımızın Ramazan boyunca yapmış oldukları yardımlardan, ihtiyaç sahiplerine göstermiş oldukları ilgi ve alakadan dolayı ben bir belediye başkanı olarak teşekkür ediyorum. Biz de belediye olarak her gün ayrı ayrı faaliyetlerimiz devam ediyor. İnşallah dolu dolu bir ayı hep beraber geçirip, birlikte sağlıkla bayrama ulaşmak nasip olur” diye konuştu.

Çocuğunu sırtına alıp taşıdığını söyleyen bir baba, çocuğunun duygularını bir şiirle dile getirirken, 3 yıldır özlemle bekledikleri akülü araca kavuştukları için mutlu olduklarını söyledi ve Belediye Başkanı Fatih Tosyalı’ya şükranlarını iletti. (Haber: Helga TERBİYELİ)

 

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here