Başkan Seyfi Dingil, İGC’yi Ziyaret Etti

0
85

Dingil; “İskenderun İl Olmak İçin Tüm Özelliklere Sahip”

İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, 24 Temmuz Basın Bayramı nedeniyle İskenderun Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret ederek basın mensuplarının bayramını kutladı.

İGC Başkanı Veysel Cıncık ile Yönetim Kurulu üyeleri tarafından karşılanan Başkan Dingil, yerel basının önemine vurgu yaparken, görev yaptığı sürece gazetecilerin hep kendisine doğruları gösterdiğini belirtti.

İskenderun’un bazı projeleriyle ilgili bilgiler de veren Başkan Dingil, özellikle karayolları projesine büyük önem verdiklerini, altının tamamen otopark, üstünün de kongre merkezi, büyük parklar, havuz ile donatılacağını anlattı.

Sinekle mücadelenin Büyükşehir’in inadı yüzünden geç başladığını ancak büyük bir hızla devam ettiğini kaydeden Başkan Seyfi Dingil, yolların asfaltına devam edildiğini, kaldırımların düzenli şekilde yapıldığını, Feyezan üzerinde yapılan ve yüksek olması sıkıntı yaratan köprünün de normal düzeye indirileceğini aktardı.

Down Cafe’yle ilgili eleştirilerin bilmeden söylenen sözler olduğunu da belirten Belediye Başkanı Seyfi Dingil; “Biz oradan kar etmiyoruz. Nezih bir ortam oluşturduk. Burada çalışan engelli kardeşlerimizin yararına olmasını istedik. Buradan kazanacakları parayla ihtiyaçlarını karşılayabilsinler istedik. Bedensel engelliler için yapılan binayı da ele alıp, düzenleyeceğiz” şeklinde konuştu.

İskenderun’un gelecekte il olacağına inandığını ifade eden Başkan Dingil; “Çünkü kentin gelişimi bu yönde sürüyor. İl olması için bir kentte aranan tüm özellikler İskenderun’da mevcut” dedi.

İGC Başkanı Veysel Cıncık da, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek; “Yerel ve yaygın basın olarak çalışmalarınızı yakından takip ediyoruz. İyi yaptığınız her şeyi de, hatalı olduklarınızı da gazetelerimizde belirtiyoruz. Çünkü basın olarak misyonumuz bu! Ziyaretiniz bizi memnun etti. Teşekkür ediyoruz” dedi. (Haber: Helga TERBİYELİ)

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here