Başkan Savaş TRT Çukurova’nın Konuğu Oldu

0
67

Hatay, Dünya Dönmeye Devam Ettikçe Türk Yurdu Olmaya Devam Edecek

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, TRT Çukurova Radyosuna konuk olarak Hatay’ın anavatana katılışının 79. yılı kapsamında gerçekleştirilen etkinliklere ve günün önemine dair önemli açıklamalarda bulundu.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Kırk asırlık Türk yurdu düşman elinde esir kalamaz, Hatay benim şahsi meselemdir…” sözleri ışığında Hatay’ın dünya dönmeye devam ettikçe Türk yurdu olmaya devam edeceğini ifade eden Başkan Savaş, işgalden kurtuluşun 79. yılında kentte gerçekleştirilen kutlamalara dair bilgiler verdi.

Başkan Savaş, radyo programında; “Bu yıl 34’cü kez gerçekleştirdiğimiz, 67 takımın mücadele ettiği Erhan Aksay Futbol Turnuvamız Hatay’ın adına yakışır bir turnuva oldu. 1967’de Hatayspor’un kuruluşunda emek veren vatandaşlarımızla birlikte Şöhretler Karması Finali yaptık. Bilardo Turnuva’mızı gerçekleştirdik. Künefe Festivali gerçekleştirdik. 79’cu yılımıza özel 79 metre künefe yaptık. Misafirlerimize künefemizi ikram ettik. TSK Mehteran Birliği konser vererek bizi onurlandırdı. Sayın Genel Kurmay Başkanımıza ve emeği geçenlere çok teşekkür ediyorum. 7 yıldır savaşın gölgesinde sakin kalmayı başaran ve Türkiye Cumhuriyetine canı gönülden bağlı olan bir şehiriz” şeklinde konuştu.

Türkiye Aba Güreşi Şampiyonasına da 745 güreşçinin katılarak ter döktüğünü ifade eden Başkan Savaş; “1-2 Eylül’de Dünya Aba Güreşi Şampiyonamız olacak, dünyanın her yerinden sporcularımız ata sporumuz için ter dökecek. Bu şampiyona hem ilimiz hem ülkemiz hem de ata sporumuzun tanıtımına vesile olacak” şeklinde görüşlerini belirtti.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here