Başkan Savaş Taşkın Bölgesini Ziyaret Etti

0
257

sel bölgesi1Aşırı yağış nedeniyle Sarıseki mahallesinde birçok ev ve işyerinde meydana gelen su baskınında, Hatay Büyükşehir Belediyesi Fen işleri Daire Başkanlığı ve HATSU ekiplerinin hızlı müdahalesi sonucu vatandaşların can ve mal kaybı yaşamasının önüne geçilmiş oldu.

sel-büyükşehir (4)

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Hatay Milletvekili Mevlüt Dudu ile birlikte taşkın sonrası bölgede incelemelerde bulundu. Hatay’da yağan aşırı yağışlar sonucu Mersin deresi taştı, taş ocaklarından inen malzemeler yolu trafiğe kapattı. Bölgede birçok evi su bastı. Hatay Büyükşehir Belediyesi ekipleri bir yandan yol açma çalışmalarını gerçekleştirirken bir yandan da evini su basan vatandaşların tahliye işlemlerine yardımcı oldu.

sel-büyükşehir (11)

Bölgede incelemelerde bulunan Başkan Savaş, taşkından zarar gören vatandaşları ziyaret ederek, geçmişten gelen sıkıntılardan kaynaklı yaşanan su taşkınlarının biran önce giderilmesi için talimatlar verdi. Can kaybının yaşanmamasından dolayı mutlu olduğunu ifade eden Başkan Savaş; “Geçmişte çözülmesi gereken birçok sorun var, bunlardan biride bugün burada yaşadığımız olay. Bunun önüne geçmek için ne gerekiyorsa yapacağız. Hatay’da yapılması gereken birçok iş var, azimle çalışarak Hatay’ı hak ettiği noktaya getireceğiz” dedi.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here