Başkan Savaş: “Peygamberimizin Sevgisi ve Hoşgörüsü Dünyaya Örnek”

0
82

kutlu doğum haftası5Hatay Büyükşehir Belediye (HBB) Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Hz. Muhammed’in (S.A.V) miladi doğum tarihi olan ve her sene 14-20 Nisan tarihlerinde kutlanan ‘Kutlu Doğum Haftası’ dolayısıyla mesaj yayımladı.

Yayımladığı mesajda Peygamberimiz Hz Muhammed’in (S.A.V) sözleri, fiilleri, emir ve tavsiyelerinin insanı iki cihanda mutlu kılmaya yönelik olduğunu belirten Başkan Savaş; “Sadece Müslümanlar için değil, bütün dünya insanları için örnek bir şahsiyet olan Peygamberimiz Hz. Muhammed’i (S.A.V) daha iyi tanıdıkça ve anladıkça, mesajının mahiyeti de daha güçlü bir şekilde dünyamızda karşılık bulacaktır. O’nun barışçı ve insanı odak alan yaklaşımı, savaşların ve felaketlerin hüküm sürdüğü günümüz dünyasının barışa ve huzura kavuşmasının anahtarıdır. İslam dininin inanç ve ahlak prensipleri konusunda tüm insanlığı doğru bilgilendirmek, bu konuda süregelen bazı yanlış algıları ortadan kaldırmak ve onun mesajlarını insanlara bir daha ulaştırmak için düzenlenen Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri çok önemli bir yere sahiptir” dedi.

Hüznün ve zulmün yaşandığı günümüzde, Peygamberimizin merhamet etmeye ve müsamaha göstermeye yönelik insanlığa sunduğu değerleri harekete geçirmek gerektiğini vurgulayan Başkan Savaş sözlerine şöyle devam etti:

“Bu hareket, çocuklarımızın gözetilmesi, insanlara değer verilmesi, yaşlılara saygı gösterilmesi, hastaya, yoksula, düşküne yardım ederek, insanlık onuruna yakışır bir yaşam ortamı sağlanmasıdır. Âlemlere rahmet olarak gönderilen Peygamberimiz Hazreti Muhammed’in (S.A.V) doğum günü dolayısıyla idrak edilen Kutlu Doğum Haftası’nın, şehrimizden ve ülkemizden başlayarak tüm İslam coğrafyası ve dünyada sadakatin, sevgi, hoşgörü ve huzur ikliminin hâkim olmasına vesile olmasını dilerken, hemşerilerimizin ve tüm İslam âleminin Kutlu Doğum Haftası’nı tebrik ediyorum.”

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here