Başkan Savaş İstanbul’da Hemşerileri ile Bir Araya Geldi

0
26

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, İstanbul Küçükçekmece’de Hatay Dernekler Federasyonu’nu tarafından organize edilen buluşmada Hataylı hemşerileri ile bir araya geldi.

Yaklaşan 23 Haziran İstanbul seçimleri öncesi İstanbul’daki hemşerileri ile bir araya gelen Başkan Savaş, birlik ve beraberlik çerçevesinde, her şeyin çok güzel olacağını ve geleceğe umutla baktığını ifade etti.

Gerçekleştirilen programa, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Fethi Açıkel, CHP Hatay Milletvekillerinden İsmet Tokdemir ile Mehmet Güzelmansur, İyi Parti Eskişehir Milletvekili Aslan Kabukçuoğlu, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Küçükçekmece Belediye Başkanı Kemal Çebi, Hatay Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Hüseyin Yılmazer, Küçükçekmece il ve ilçe yöneticileri ve çok sayıda vatandaş katılım gösterdi.

Toplantı sonrası görüşlerini bildiren Başkan Savaş; “UNESCO Kreatif Şehirler toplantısına gitmiştik. 180 civarında şehrin UNESCO tarafından kreatif şehir seçildiği bir atmosferde 26 tane de gastronomi şehri vardı. Bu 26 şehrin sonuncusu bizdik. Biz de Hatay’ı ve Türkiye’yi temsil ettik. Dünyanın süperliğinde olmak, dünya çapında önemli organizasyonların bir parçası olmak oldukça önemli. Bu hem Hatay hem ülkemiz açısından hem ticarete hem de turizme önemli katkı sağlayacak bir organizasyon 2017’de 2 evladımız oldu. Önce 2021 Botanik EXPO’sunu yapmaya hak kazandık, ardından da UNESCO tarafından Gastronomi şehri ilan edildik. Şu anda Hatay savaşın izlerini silmek adına önemli bir gayret içerisinde.

Turizm ve ticaret alanında da gittikçe artan bir trende sahibiz. Bu tür organizasyonlarda olmak Hatay’ın geleceğine katkı sağlamak demektir. Bu tür organizasyonlarda olmaya devam edeceğiz. Demokrasi rüzgârını arttırmak ve demokrasiye katkı sağlamak için şu anda İstanbul’dayız. Son toplantımızı hemşerilerimiz ile Küçükçekmece’de yapmaktayız. 23 Haziran’daki seçim için buradayız. Biz diyoruz ki; şu bu değil Türkiye kazansın, Türkiye’nin geleceği kazansın. Çocuklarımız ve torunlarımız adına hepimiz çok daha umutlu olalım” açıklamalarında bulundu.

Konuşmasının devamında Hatayspor ile ilgili önemli açıklamalarda da bulunan Başkan Savaş; “6 Temmuz’da Hatayspor’un kongresini yapacağız. Sadece Hatay’ın içinden değil İstanbul’dan da yöneticiler buluyoruz. Şu anda iskelet kadromuzu koruyoruz, bu sene işi ipi göğüslemek için kurgulayacağız. 81 ilin 80’i finalde Hataysporu tutmuştu. Onların bu yılki, üzüntülerini önümüzdeki yıl sevinçle tazelemiş olacağız. İnşallah Hatayspor önümüzdeki yıl Süperlig ile buluşmuş olacak” ifadelerine yer verdi.

Programda söz alan CHP Milletvekili İsmet Tokdemir de; “İstanbul’da sevgili hemşerilerimiz ile bir araya geldik. Burada 23 Haziran’da daha önce kazanılmış bir seçimin tekrarı olacak. Hataylılar haktan hukuktan ve adaletten yana olarak Ekrem Bey’e destek veriyorlar bu da bizi mutlu ediyor. Çünkü bu seçim seçimden ziyade haklının ve güçlünün arasındaki bir tercih, İstanbullular ve Hataylılar haklıdan yana olacaktır. Kazanılmış seçimi yeniden kazanacağız ve hem İstanbul’a hem Türkiye’ye ciddi bir mesaj olacak. Türk milleti ileri demokrasiyi hak ediyor, inşallah bunu sağlayacağız” dedi. (Haber Merkezi)

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here