Başkan Savaş, CHP ve MHP’nin Kırıkhanlı Milletvekilleri ile Doğalgaz Görüşmesi Yaptı

0
137

doğalgaz görüşmesi1Hatay Büyükşehir Belediye (HBB) Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Kırıkhanlı CHP Hatay Milletvekili Birol Ertem ve MHP Hatay Milletvekili Mehmet Ahrazoğlu’nu HATMEK’teki çalışma ofisinde ağırladı.

Başkan Savaş ve Kırıkhanlı Milletvekillerinden Doğalgaz Sorununa Tam Destek

Gerçekleşen toplantıda Kırıkhan’ın önemli problemlerinden biri olan doğalgaz sorunu ele alınırken, doğalgazın Kırıkhan’da kullanılmaya başlanması ile ilgili olarak önemli bir mesafe kat edildiğinin önemle altını çizen Başkan Savaş, Kırıkhan doğalgaz sorununa desteklerinin tam olduğunu belirterek canla başla çalıştıklarını ifade etti.

Kırıkhan’a Doğalgaz Getirilmesi İle İlgili Çalışmalar Sürüyor

Özellikle kış aylarında yakılan kömür sobalarından dolayı kirlenen havanın Kırıkhan halkını büyük sıkıntıya soktuğuna vurgu yapan Başkan Savaş, Kırıkhan’da kullanılması planlanan doğalgazın hem diğer yakıtlara oranla daha güvenli hem de çevreye çok daha az zarar veren bir yakıt olması sebepleriyle bir an önce ilçede kullanıma açılmasının gerekli olduğunu ifade etti.

Kırıkhanlılar Doğalgaz ile Daha Ekonomik Isınırken, Temiz Bir Çevreye de Sahip Olacak

Doğalgazla birlikte, kömür kullanımından kaynaklı kanserojen maddelerin ilçede düşük bir seviyeye gerileyeceğini kaydeden Başkan Savaş, doğalgazın ilçede kullanılmasına yönelik yapılacak çalışmalar ile Kırıkhanlıların çok ekonomik bir fiyatla ısınarak daha sağlıklı bir çevreye sahip olabileceğini vurguladı.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here