Başkan Dingil, Kurban Satış Yerinde İncelemelerde Bulundu

0
16

İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, ilçe tarım müdürlüğü ile ağır bakım merkezi arasındaki boş arazide kurulan kurban satış alanında incelemelerde bulundu.

Kurban satış yerinin hazır olduğunu ifade eden Başkan Seyfi Dingil; “Kurban bayramına çok az bir süre kaldı. Belirlenen bölgeyi hayvan sahiplerine tahsis ediyoruz. Işıklandırma, çöp koteynerleri, su giderleri, yer çizgileri, otoparklar, WC’ler ve numaralandırma çalışmaları bitti. Ekiplerimiz sahanın etrafını çevirdi. Vatandaşlarımız yapılan çalışmalar ile temiz ve düzenli bir ortamda rahatça kurban alımlarını yapabilir. Bölgede olması muhtemel trafik yoğunluğu içinde tedbirler alındı” dedi.

Kurbanlıkların gelmeye başladığını belirten Başkan Seyfi Dingil; “Vatandaşlarımız akşamları da kurban alabilmeleri için ışıklandırma çalışması yaptık. Sahanın temizlik işleri periyodik yapılacak. Kurban sekim alanları da belirlendi. Kurbanlıkların sağlık kontrollerini de tarım müdürlüğü yapıyor. Böylelikle kurban almak isteyen hemşerilerimizin içleri rahat edebilir. Allah hepsinin kurbanını şimdiden kabul etsin” ifadelerini kullandı. (Haber: Doğan SÜSLÜ)

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here