Bakan Akar’dan Samandağlı Şehidin Ailesine Taziye Ziyareti

0
15

“Hiçbir Şehidimizin Kanını Yerde Bırakmadık Bundan Sonra da Bırakmayacağız”

Suriye sınırının sıfır noktasındaki birliklerde incelemelerde bulunmak üzere ilimize gelen Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, beraberindeki askeri erkan, Hatay Valisi Rahmi Doğan ve Hatay Milletvekilleri, 20 Şubat Perşembe günü ateşkes sağlamak üzere Suriye’nin İdlib kentinde bulunan Türk Silahlı Kuvvetlerimize yapılan hava saldırısı sonucu şehit olan Tank Teğmen Ali Emre Fırıncıoğulları’nın Samandağ ilçesi Deniz Mahallesi’nde bulunan ailesine gerçekleştirdikleri taziye ziyaretinde, şehidimizin aile fertleri ve yakınlarıyla bir araya gelerek sabır ve başsağlığı dileklerini iletti.

Ziyarette şehidimiz için Kur’an-ı Kerim okundu ve dualar edildi. Okunan Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından konuşma yapan Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar; “Herkesin bildiği gibi içinde bulunduğumuz ortamda Türk Silahlı Kuvvetleri olarak gece gündüz, yağmur çamur demeden elimizden geldiğince yurt içinde ve yurt dışında milletimizin güvenliği, rahatı, huzuru için gerçekten büyük bir kahramanlık ve fedakarlık göstererek görevimizi sürdürüyoruz.

Yine bildiğiniz gibi hemen yanı başımızda İdlib’de maalesef çok sıkıntılı durumlar var. Hem ülkemizi tehdit ediyor hem de orada on binlerce, yüz binlerce masum insanın hayatını tehdit ediyor. Bizler de bir taraftan ülkemizin, milletimizin rahatını huzurunu ve güvenliğini sağlamaya çalışırken diğer taraftan da tarihimize kültürümüze yaraşır bir şekilde oradaki masum, mağdur ve mazlum insanların hayatını korumak ve onları kurtarmak için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Göstermeye de devam edeceğiz.

Bu büyük mücadelede Ali Emre de büyük kahramanlıkla ve fedakârlıkla mücadeleyi sürdürürken şahadet şerbetini içip, şehitlik mertebesine erişmiştir. Bu mücadelede bugüne kadar hiçbir şehidimizin kanını yerde bırakmadık bundan sonra da bırakmayacağız. Şehitlerimizin anneleri ve babaları başta olmak üzere kardeşlerinin, sevenlerinin  gözyaşlarını  yerde bırakmadık, bırakmayacağız. Biz gerçekten inançla, ilkelerle inandığımız şeyler çerçevesinde elimizden gelen gayreti göstermeye devam edeceğiz. Bu cennet vatanın, 83 milyonun rahat ve huzur içinde yaşayabilmesi için “Ölürsek şehit, kalırsak gazi” anlayışı içerisinde çalışmaya devam ediyoruz. Bu ordu sizin ordunuz.

Türk Silahlı Kuvvetleri sizin evlatlarınız. Çalışmalarımızı  sürdürüp  hem ülkemizin hem de çevremizin rahatı, huzuru ve istikrarını sağlamak için herkesin rahat ve güven içerisinde yaşamasını mümkün kılacağız.  Bu konuda sizin destekleriniz, sizlerin sevgisi ve duası, güveni bizim en büyük motivasyon kaynağımızdır. Sizden aldığımız bu ilhamla biz de büyük bir aşkla  bize verilen görevleri yapmanın gayreti içerisindeyiz. İnşallah bunu başaracağız. Şehidimize Allah’tan rahmet diliyorum. Mekanı cennet olsun. Değerli ailesi ve tüm akrabalarına  güç kuvvet ve  sabırlar diliyorum” dedi.

Şehidimizin ailesine yapılan taziye ziyaretine Vali Rahmi Doğan ve Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın yanı sıra, Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar, 2. Ordu Komutanı Sinan Yayla, Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, Serkan Topal  Samandağ Kaymakamı Murat Kütük, Hatay İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Uğur Ertekin, İl Emniyet Müdürü Vedat Yavuz, Samandağ Belediye Başkanı Refik Eryılmaz, Askeri Erkan ve şehit yakınları katıldı. (Haber Merkezi)

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here