Aşkarbeyli Deresi Üzerindeki Betonarme Köprünün İnşaat Çalışması Sürüyor

0
524

köprü inceleme1İskenderun Belediyesi’nce, Sakarya ve Gültepe Mahalleleri arasında yaya ve araç geçişinin rahatlatılması amacıyla yapımına başlanan betonarme köprünün inşaat çalışması aralıksız sürüyor. Köprünün en önemli aşaması olan prekast öngermeli kirişleri yerlerine konuldu.

Çalışmayı yerince inceleyen Belediye Başkanı Dr. Yusuf Civelek, Fen İşleri Müdürü Ali Hıdır Köseoğlu’ndan bilgi aldı.

Mahalle sakinleri ve Gültepe Mahallesi Muhtarı Kemal Tekbaş, 60 yıldır bekledikleri ve istedikleri köprünün yapım çalışmasını Belediye Başkanı Dr. Yusuf Civelek ile birlikte izledi.

Belediye Başkanı Dr. Yusuf Civelek’in, Gültepe ve diğer tepe mahallelerin yolunu da yaptığını anımsatan mahalle sakinleri; “Yolumuzu da siz yaptınız. Uzun yıllardır istediğimiz, yapılmasını özlemle beklediğimiz köprüyü de yapıyorsunuz. Halk için önemli hizmetler yaptınız. Teşekkür ediyoruz” dediler.

köprü inceleme2

İskenderun’un ve halkımızın ihtiyaçlarına yönelik çalışmalar yapıldığını, eşit ve adaletli hizmet verildiğini belirten Belediye Başkanı Civelek; “Çağdaş bir kentin alfabesi altyapıdır. İskenderun’un altyapısını bitirdik. Halkımıza eşit ve adaletli hizmet verdik” dedi.

Aşkarbeyli deresi üzerinde yapımı süren betonarme köprünün, en önemli aşaması olan prekast öngermeli kirişleri yerlerine konulurken, üst döşeme betonun döküm çalışmasına geçilecek.

Sakarya Mahallesi Cumartesi Pazarı arkası kanal boyu 393. Sokakta Aşkarbeyli deresi üzerinde yapımı devam eden betonarme köprü, 15 metre genişliğinde yaklaşık 38 metre uzunluğunda olacak. Betonarme köprüde yayalar için de yürüyüş yolları yer alacak.

Deprem yönetmeliklerine uygun ve DSİ taşkın kriterlerini sağlayan betonarme köprünün korkulukları desenli ferforjeden yapılacak, yürüyüş yolları modern, bazalt taş ile kaplanacak.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here