İskenderun Polisi’nden Engellilere Engelsiz Jest

0
62

İskenderun İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği görevlileri 3 Aralık Dünya Engelliler Gününde, iki güzel etkinliğe damgasını vurdu.

İskenderun İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı Selçuk Çolak ve beraberindeki polis memurları İskenderun Engelliler Derneği ve engelli öğrencilere eğitim veren İskenderun Özel Mesleki Eğitim Merkezi’nde eğitim gören hafif zihinsel engelli çocukları ziyaret ederek çocuklara pasta ve meyve suyu ikram ettiler ve onların yalnız olmadıklarını gösterip gönüllerini kazandılar. Polisler, zihinsel engelli çocukları polis araçları ile Primemall AVM içerisinde bulunan oyun salonuna götürerek doyasıya eğlendirdiler. Gönüllerince eğlenen çocuklara ayriyeten yemek ziyafeti de verildi.

İskenderun Polisinin yaptığı ikinci etkinlik ise, İskenderun İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Toplum Destekli Polislik Bürosu Amiri Ahmet Pürmüslü ve polis memurları tarafından İskenderun ilçesinde yaşayan engelli vatandaşlara yönelikti.

Etkinlikte ilk önce İskenderun Engelliler Spor Kulübü’nde pasta kesildi. Daha sonra Primemall alışveriş merkezindeki bowling salonunda, engelliler ve polislerden oluşan karma takımlar arasında kıyasıya bir turnuva yapıldı. Turnuva sonunda derece yapan takımlara ödüller ve hediyeler verildi. Toplum Destekli Polislerin yardımıyla engelli vatandaşlar alışveriş merkezinden ayrılıp gidecekleri yerlere servisle bırakıldı.

Ayrıca Güvenlik Büro Amirliği polisleri, bir engelli vatandaşın daha tekerlekli sandalye kazanması için topladıkları mavi kapakları İskenderun Engelliler Derneğine bağışladılar.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here