Yönden ve Yılmaz’dan “Gadir-i Hum Bayramı” Mesajı

0
30

Kaymakam Yönden; “Gadir-i Hum Bayramı Kutlu Olsun”

Her yıl Kurban Bayramının ardından Gadir Hum Bayramı Cumartesi günü kutlanacak. Her yıl çeşitli etkinliklerle kutlanan Gadir Hum Bayramında bu yıl pandemi dolayısıyla etkinlik yapılmayacak.

İskenderun Kaymakamı İskender Yönden, önümüzdeki hafta sonu kutlanacak olan Gadir Hum bayramı dolayısıyla bir açıklama yaptı.

Geçmişten günümüze kadar birçok medeniyete ev sahipliği yapan, farklı inançların ve kültürlerin karşılıklı hoşgörü içinde yaşanabildiği ilçemizde müstesna bayram günlerinin beraberce en güzel şekilde idrak edilmesinin, birlik, beraberlik ve huzur içerisinde yaşanabileceğinin eşsiz timsali olduğunu vurgulayan Kaymakam Yönden; “Sosyal ve kültürel yaşantımızda önemli bir yer edinen, mukaddes bir değere ve özelliğe sahip bayramlardan biri olan ‘Gadir-i Hum Bayramı’; İlçemizde yaşadığımız birlik, beraberlik, sevgi, saygı, huzur, kardeşlik ve hoşgörü köklerinin dünyaya uzanan en güçlü dallarından biridir.

Bütün insanları kucaklayan ve bir ensar misali yaşadığımız güzide ülkemizde başta Hatay ili olmak üzere birçok il ve ilçede Gadir-i Hum Bayramı sevinçle idrak edilmekte olup, farklı kültür ve inanç mensubu insanlarımız sevgi, saygı, hoşgörü, birlik ve beraberlik duyguları çerçevesinde ahenk ve uyum içerisindeki yaşamını pekiştirmekte ve aynı Yaradan’dan yaratılmanın bilinciyle insana insan olduğu için değer verildiği ve insanlığın kardeşçe yaşadığı bu samimi, mutlu ve huzurlu ambiyans tüm dünyaya örnek bir tablo oluşturmaktadır.

Bu elzem özelliğinin doğal bir sonucu olarak da kentimizde yaşayan her türlü kültür ve inançtan vatandaşımızın sevinci ortak sevincimiz, tasası ortak tasamız, hüznü ortak hüznümüzdür.

İlçemizde mevcut hoşgörü iklimiyle “Ben, Sen Yok. Biz varız” dedirten birliğin kaynağı da bu müstesna duygunun bütünlüğündendir.

Bu duygu ve düşünceler ile; Milli varlığımız ve kültürümüz açısından önem arz eden ‘Gadir-i Hum Bayramı’nı Alevi kardeşlerimiz nezdinde can-ı gönülden kutlarken, bu anlamlı bayramın ülkemize ve bütün insanlığa sevgi, saygı, barış huzur, kardeşlik ve hoşgörü emarelerine vesile olmasını diliyor, en derin sevgi ve saygılarımı sunuyorum” şeklinde görüşlerini ifade etti.

Yılmaz; “Gadir Hum Hoşgörü Emarelerine Vesile Olsun”

İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Levent Hakkı Yılmaz da yayınladığı kısa mesajla Gadir Hum Bayramını kutladı. Yılmaz mesajında şu ifadelere yer verdi;

“Toplumsal ve kültürel hayatımızda önemli bir yer edinen ve mukaddes bir değere sahip bayramlardan biri olan Gadir-i Hum Bayramı; İlçemizde yaşadığımız birlik, beraberlik, sevgi, barış, huzur ve hoşgörü köklerinin dünyaya uzanan en güçlü dallarından biridir. Milli varlığımız ve kültürümüz açısından önem arz eden ‘Gadir-i Hum Bayramı’nı Alevi kardeşlerimiz nezdinde can-ı gönülden kutlarken, bu anlamlı bayramın ülkemize ve bütün insanlığa sevgi, saygı, barış huzur, kardeşlik ve hoşgörü emarelerine vesile olmasını diliyor, en derin sevgi ve saygılarımı sunuyorum.” (Haber: Doğan SÜSLÜ)

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here