Yıkımda 100 Kg Patlayıcı Kullanıldı!

0
58

İskenderun Kaymakamlığı, 13 katlı İlçe Sağlık Müdürlüğü binasının patlayıcı madde kullanılarak kontrollü yıkımının başarı ile gerçekleştirildiğine dair yazılı bir açıklama yaptı. Açıklamada, yaklaşık 1000 adet delik açılarak 100 kg patlayıcı kullanıldığı belirtildi. Açıklamada ayrıca şu bilgilere yer verildi;

“İlçemiz Çay Mahallesi Beş Temmuz Caddesi üzerinde bulunan 13 katlı İlçe Sağlık Müdürlüğü binası 12.09.2023 Salı günü patlayıcı madde kullanılarak kontrollü yıkımı başarı ile gerçekleştirilmiştir.

Yapının yıkımında kullanılan patlayıcı madde ve ateşleme sistemleri, özenle tasarlanmış ve kontrollü bir şekilde uygulanmıştır. Yaklaşık 1000 adet delik açılarak az miktarda (100 kg gibi) patlayıcı kullanılmıştır.

Bu düşük miktar, yıkımın çevresel etkilerini minimize etmeye yönelik bir strateji olarak benimsenmiş ve elektronik sistemler kullanılarak yıkım işlemi en yüksek hassasiyetle gösterilmiş, bu büyük ölçekli yıkım projesi, MT ve bir dizi uzman mühendis, patlayıcı uzmanları ve akademisyenlerin yoğun çalışmaları sonucunda binanın güvenli ve kontrollü bir şekilde yıkılması için uzman bir ekip gözetiminde tüm tedbirler alınarak başarı ile gerçekleştirilmiştir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.” (Haber: İlyas Edip TERBİYELİ)

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here