Uluslararası Bağ Bozumu Optimist Yelken Yarışları

0
78

yelken yarışları1İskenderun’a 2’cilik ve 3’cülükle Döndüler

Uluslararası Bağ Bozumu Optimist Yelken Yarışları 13-18 Ağustos tarihleri arasında İzmir Urla’da gerçekleştirildi. Yarışlar Optimist  sınıfında, Yunanistan, Bulgaristan, Romanya ve  Türkiye’den  olmak üzere 4 ülkeden toplam 183 sporcunun katılımı ile gerçekleştirildi.

Uluslararası Bağ Bozumu Optimist Yelken Yarışlarına, kentimiz temsilen İskenderun Yelken Kulübü Antrenörü Gökhan Durkal önderliğinde sporcular Mehmet Ali Demir, Samet Ataoğlu, Ecem Mıstıkoğlu, Ezgim Mıstıkoğlu, Hakan Oğuzhan katıldılar. Yapılan yarışlar sonunda Optimist U12 Bayanlar klasmanında İskenderun Yelken Kulübü sporcularından Ezgim Mıstıkoğlu 2’ci, Ecem Mıstıkoğlu ise 3’cü oldular.

Elde edilen dereceleri değerlendiren İskenderun Yelken Kulübü Genel Kaptanı Meriç Özkaya, daha iyi dereceler almak için daha çok çalışacaklarını belirterek; “Sporcularımız bu kez İzmir Urla’dan derece ile döndüler. Sporcularımızı ve antrenörümüzü kutluyor ve onlara teşekkür ediyorum. İskenderun Yelken Kulübü olarak çok daha iyi dereceler elde etmenin çabası içinde olacağız. İskenderun Yelken Kulübü olarak, yelken sporuna daha çok sporcu kazandırmanın hazırlıkları içindeyiz. Yelken Sporu’nda kulübümüz centilmenliği, başarısı ve takım ruhuyla göz doldurup, beğeni ve madalya toplamaya devam edecektir” diye konuştu.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here