Uluçınar Gençlik Kampı Bakım Onarıma Girdi

0
20

Arsuz ilçesinin tanıtımına büyük katkısı olan Uluçınar Gençlik Kampı, bakanlık bütçesi destekleriyle yaklaşık 523.000 Türk Lirası maliyetle büyük bir bakım ve onarımdan geçiyor. Gelen ödenek ile tüm bungalovların bakım ve onarımı ile verniklemesi yapılırken, elektrik altyapısı, kamera sistemlerinin bakım ve onarımı ile Milli Eğitim Bakanlığı döneminden kalma eski binaların yıkımı da programa alındı.

Çalışmaların yaklaşık %80’i tamamlanırken önümüzdeki aylarda içinin boşaltılmasının ardından eski binaların yıkılması ile de kamp yepyeni görünümüne kavuşacak.

Arsuz Kaymakamı Musa Sarı, beraberinde Hatay Milletvekili Abdulkadir Özel, Ak Parti Arsuz İlçe Başkanı Bünyamin Nal ile Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Oğuzhan Kılınç olmak üzere çalışmaları yerinde incelerken, ödeneğin ayrılmasında ve programa alınmasında kendilerine büyük desteği bulunanlara teşekkür etti.

Sarı; “Başta Sayın Valimiz Rahmi Doğan olmak üzere Milletvekili Abdulkadir Özel, bakanlık bürokratları, Destek Hizmetleri Genel Müdürü Sayın Ahmet Dilsiz ile Gençlik ve Spor il Müdürü Cemil Şensöz’e emek ve katkılarından dolayı ayrı-ayrı teşekkür ediyoruz” dedi.

Milletvekili Özel de ülkenin dört bir yanından gelen gençlerin her yıl burada kamp yaptığını, buranın Arsuz için bir turizm elçisi olduğunu ifade ederek, yapılan tadilatın bu anlamda gelen gençlere iyi bir izlenim bırakması için de önem arz ettiğini ifade etti ve çalışmalara katkı sunanlara teşekkürlerini iletti. (Haber Merkezi)

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here