Turizmcilerden Hatay’a ‘Yeşil’ Jest!

0
10

Hatay’da Turizm Ormanı Kuruluyor, Hedef 100 Bin Ağaç!

Türkiye’nin önde gelen 17 turizm sivil toplum kuruluşu el ele vererek “Hatay Turizm Ormanı” Projesi’ni hayata geçirdi ve Orman Genel Müdürlüğü ile birlikte protokol imzaladı. Hatay’da kül olan ormanları yeniden yeşillendirmek için 2021 yılı hedefi 100 bin ağaçlı orman olarak belirlendi. Proje yürütücüleri, ortakları ve destekçileri tüm Türkiye’ye doğaseverlere sesleniyor ve herkesin desteğini bekliyor.

Turizm Ormanı Yazıp 2026’ya Gönder 20 TL’ye 2 Ağaç Fidanın Olsun

El ele veren turizm sivil toplum kuruluşları herkese yönelik yayınladıkları mesajlarında; “Şimdi daha yeşil bir Dünya için “Turizm Ormanı” kuruyoruz. Hatay’da, orman yangınlarında iki yıl içinde, toplam 372 hektar alanda ormanlar kül oldu. Milyonlarca ağaç yok oldu, binlerce hayvan yaşamını yitirdi ve dünyanın akciğerlerinden biri daha yandı… Hatay’da yok olan ormanları geri getirmek mümkün olmasa da yeni ormanları kurmak, gelecekte hep birlikte nefes olmak mümkün!

Turizm Ormanına siz ya da sevdikleriniz adına ağaç fidanı bağışlayabilir, daha yeşil bir Türkiye için destek olabilirsiniz. Birlikte başaramayacağımız hiçbir şey yok! Turizm Ormanı için tüm GSM operatörlerinden kısa mesaj yoluyla TURİZM ORMANI yazıp 2026‘ya bir SMS gönderip 20 TL’ye iki ağaç fidanı desteği verebilirsiniz.

Fidan Sertifikası almak için kredi kartı ile bağış yapabilirsiniz: turizmormani.tuader.org Banka havalesi ile bir fidan bedeli 10 TL’dir. Şimdi hayata geçirilen “Turizm Ormanı” projesine destek zamanı! Turizm Ormanı banka hesabına para transferi ile destek vermek için; OGEMVAK Turizm Ormanı Hesabı Ziraat Bankası IBAN: TR 6500 0100 0799 3558 6221 5099 hesaptan ağaç fidanı gönderebilirsiniz” ifadelerine yer verdiler.

Turizm Ormanı Projesi Ortakları; TÜRSAB, TÜROFED, TÜROB, TTYD, TUREB, TURYİD, SKAL, TUADER, POYD, TÜROYD, THTC, TAŞPAKON, TAFED, TURDER, I-MICE, İstanbul Doğa Sporları Kulübü, TUYED. Turizm Ormanı Projesi Destekçileri ise; CABGRUP, TOURISM TODAY, tourismfm, THMTURİZMHABER, turizmgazetesi.com, Turizm Aktüel, OGM, OGEM-VAK, METİOD, TTYÖOMD, BTİOYOMD, ATİOYOMED, ERTUMED, ATMED, ÇATİOD, NEVTİM olarak açıklandı. (Haber Merkezi)

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here