TMO Karaağaç Tesisleri Halkın Kullanımına Kazandırılıyor!

0
12

Arsuz ilçesi Karaağaç Mahallesi’nde bulunan Toprak Mahsulleri Ofisine ait atıl durumdaki turistik tesis, kurumla yapılan görüşmeler neticesinde özel sektöre kiraya verilmek suretiyle tüm halkın kullanımına açılıyor. İlçe sınırlarında, denize sıfır noktada bulunan ve İskenderun’a da çok yakın bir konumda bulunan ve yoğun talep göreceği beklenen ve yine bölge halkınca zaman zaman kamuya kazandırılmasına yönelik taleplerin geldiği tesisler, kurumca özel sektöre 20 yıllığına kiralanmış olup, yine bölge halkından bir girişim olan Antiochia Firması tarafından restore edilerek çok hızlı bir şekilde, sezona da yetiştirilmek suretiyle halkın hizmetine açılacak olup inşaat çalışmalarına başlandı.

60 oda ve yaklaşık 140 yatak, havuz, restoran, kır düğün salonu, bir adet çim ve bir adette halı saha ile günübirlik halkın kullanabileceği mesire alanı ve restoranın da bulunduğu yaklaşık 43 dönümlük Toprak Mahsulleri Ofisi sosyal tesisleri sezon da tüm halkın kullanımına yetiştirilmesi için firma yetkilileri tarafından en hızlı şekilde çalışmalar yürütülüyor.

Arsuz Kaymakamı Musa Sarı’yı makamında ziyaret eden firma ortakları Bestami Taner ve Behçet Alkan proje hakkında Kaymakam Sarı’yı bilgilendirdi. Kaymakam Sarı da tesislerin bir an evvel yenilenmesi ve halkın kullanımına kazandırılması için kendilerine her türlü desteği vereceklerini ifade ederek katkısı bulunan başta Hatay Valisi ve Milletvekilleri ile Toprak Mahsulleri Ofisi ve firma yetkilileri ve emeği geçen herkese şahsı ve ilçe adına teşekkür ettiğini söyledi. (Haber Merkezi)

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here