Spora ‘Corona’ Tatili!

0
23

Ligler İleri Bir Tarihe Ertelendi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında düzenlenen, “Koronavirüsle Mücadele Eşgüdüm Toplantısı”ndan sonra Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu başkanlığında ve Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, TFF 1. Başkan Vekili Servet Yardımcı, TFF Başkan Vekili Mehmet Baykan, Kulüpler Birliği Başkanı Mehmet Sepil ve diğer Federasyon Başkanlarının katılımıyla yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına ilişkin sportif tedbirlerin değerlendirildiği toplantı bugün Ankara’da gerçekleştirildi.

Toplantıda liglerin ileri bir tarihe ertelenmesi kararı alındı. Bu kararın ardından Süper Lig, TFF 1. Lig, TFF 2. Lig ve TFF 3. Lig’de yeni takvim gelişen şartlar doğrultusunda yapılacak çalışmaların sonrasında belli olacak.

Bakan Kasapoğlu yaklaşık 3.5 saat süren toplantının ardından açıklamalar yaptı. Kasapoğlu, “Hentbol, voleybol, basketbol ve futbol liglerinin tamamının ertelenmesine karar verilmiştir” dedi. Bakan Kasapoğlu, Cumhurbaşkanının başkanlığında gerçekleştirilen değerlendirme toplantısında ve akabinde yapılan görüşmeler neticesinde böyle bir karar alındığını da sözlerine ekledi.

Nisan Ayında Başlatabiliriz

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir de açıklanan karar sonrasında; “Ligleri duruma göre Nisan ayında başlatıp 27 Haziran’da bitirmeyi planlıyoruz” ifadelerini kullandı.

Özdemir, “En kısa zamanda tekrar liglerimizi başlatmak ve seyircili bir şekilde liglerimizi bitirmeyi hedefliyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here