“Seçimler Ne Kadar Şeffaf Oldu O Tartışılır”

0
63

civelek toplantı1Eski Başkan Civelek, İskenderun Halkına Teşekkür Ederek Seçimleri Değerlendirdi…

30 Mart’ta gerçekleştirilen yerel seçimleri değerlendiren İskenderun eski Belediye Başkanı ve CHP Belediye Başkan Adayı Dr. Yusuf Civelek; “Bu kadar yapılan büyük hizmetlerde çukura ve tozlara rağmen bu hizmetlerin kendileri için olduğunu gördükleri ve bana oy verdikleri için İskenderun halkına teşekkür ediyorum” dedi.

Neşve Çay-Kahve Evinde basınla bir araya gelerek, beş yıllık görev süresince yapılan tüm hizmetlerin halkın yaşamını kolaylaştırıcı ve küresel iklime karşı olduğunun altını çizen Dr. Yusuf Civelek; “CHP İskenderun merkezde oylarını yüzde 50 artırmıştır. Bundan dolayı çok mutluyum! Bu kadar yapılan büyük hizmetlerde çukura ve tozlara rağmen bu hizmetlerin kendileri için olduğunu gördükleri ve bana oy verdikleri için İskenderun halkına teşekkürler. 5 yıl benim için çok iyi geçti. Hayatım boyunca her görevde benim bir amacım oldu ve mutlaka o göreve gelince de o amacıma ulaşmışımdır. Yaşadığım su sıkıntısından dolayı belediye başkanı olmayı aklıma koydum. İskenderun halkı da beni bu göreve layık gördü ve belediye başkanı seçti. Göreve gelir gelmez de ilk işim su sorununu çözmek oldu. Bu sorunu çözüme kavuşturduğum için de gönlüm rahat. Tabi 5 yıllık görev süresince İskenderun’un sadece su sorununu çözmedik. Altyapı, drenaj kanalları, köprüler, yollar gibi daha birçok hizmetler de yaptık. Tüm yapılan çalışmalarda halkın yaşamını kolaylaştırıcı ve küresel iklime karşı hizmetler oldu. Bu çalışmalar ile İskenderun’un çıtasını yükselttik” diye konuştu.

civelek toplantı2

Bugüne yaptığı hiçbir işte kul hakkı yemediğinin altını çizen Civelek; “Ben yaşamım boyunca iki şeye dikkat ettim ve benim olmazsa olmazım oldu. Birincisi kul hakkı ikinci de gönül yarasıdır. Görevim boyunca da bu konuya dikkat ettim ve kul hakkı yemedim, kimsenin de gönlünü kırmadım. Bu seçim benim yaptıklarımın vatandaş karşısındaki onaylaması oldu. Halkımız bu sınavda bize geçer oy vermiştir! Kaybettik ama belediye olarak hizmet verdiğimiz yerde oylarımızda büyük artış oldu. Ama ilçemize yeni bağlanan beş beldeden dolayı bu seçimi az bir farkla kaybettik. Kısaca oyun oynanırken, kurallar değiştirildi. Ayrıca seçim sandıkları şeffaf oldu ama seçimler ne kadar şeffaf oldu o tartışılır” dedi.

Anayasa hak olmasına karşın, seçmen kütüklerinin Yüksek Seçim Kurulu yerine İç İşleri Bakanlığı tarafından kısaca hükümet tarafından belirlenmesi ile adaletin oradan bozulmaya başlandığını vurgulayan Dr. Civelek; “Seçime herkesin itirazı vardır. Her halk kendi layıkıyla yönetilir ama şuan için onu diyemiyorum. Çünkü sağlıklı bir seçim olmadı. İskenderun halkını da bu sonuç memnun etmedi” şeklinde konuştu.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here