Seçim Sürecinde Herkes Hassas Davranmalı!

0
49

seçim toplantısı2Kaymakamı Hasan Özyiğit, seçimlerinin huzur ve güven ortamında geçmesinin sağlanması adına herkesin üzerine düşeni yapması gerektiğine vurgu yaptı

İskenderun Kaymakamı Hasan Özyiğit, 30 Mart seçimlerinin huzur ve güven ortamında geçmesinin sağlanması ile ilgili kentte görev yapan basın mensuplarıyla bir araya gelerek istişare toplantısı düzenledi.

İlçe Jandarma Komutanı Kamil Türkdönmez ve İlçe Emniyet Müdürü Cengiz Başar’ın da katıldığı toplantı İlçe Emniyet Müdürlüğü Lokali’nde gerçekleştirildi.

Toplantıda açıklamalarda bulunan Kaymakam Hasan Özyiğit; “İskenderun’da seçim öncesi gerekli uyarılarımızı yaptık ve gerekli tedbirler de alındı. Seçim sürecinde şehrimizde halkımızın daha duyarlı hareket ederek, seçim gününü beklemeleri ve aynı duyarlılıkla sandık başına gitmelerini temenni ediyoruz. Yüksek Seçim Kurulu’nun almış olduğu karara uyulması için halkımızın daha titiz hareket etmeleri gerektiğine inanıyoruz. Kamuoyunu bilinçlendirme noktasında basın mensuplarının da daha hassas hareket etmelerini bekliyoruz” dedi.

seçim toplantısı3

Kaymakam Özyiğit, kanun ve hukuk çerçevesinde huzurlu bir seçim geçirilmesi için emniyet birimleri olarak gerekli tedbirlerin alındığını belirterek; “Gerek seçim öncesi, gerekse seçim günü, seçimin yapıldığı yerlerde emniyet birimlerimiz tam kadro görevinin başında olacak ve halktan gelecek olan dilek, temenni ve şikâyetler ile ihbarlarda anında değerlendirilecektir” şeklinde konuştu.

İskenderun Emniyet Müdürlüğü’nde görevli Güvenlik Büro Amiri Komiser Mustafa Özdayı ise seçim sürecinde yapılması gereken çalışmalar ile ilgili sinevizyon eşliğinde basın mensuplarına bilgiler verdi.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here