Savaş; “31 Mart Günü Hatay’da Yeni Bir Dönem Başlayacak”

1
269

lütfü savaş28CHP Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Antakya Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, köy ve ev esnaf ziyaretlerini tüm hızıyla sürdürüyor. Savaş, gittiği Demirköprü, Madenboyu, Bohşin, Üzümdalı, Bozhöyük ve Apaydın köylerinde yoğun ilgiyle karşılandı. Vatandaşlara Büyükşehir Belediye Yasası hakkındaki gerçek bilgileri anlatan Başkan Savaş, 31 Mart’tan itibaren Hatay’da yeni bir dönemin başlayacağını söyledi.

Yeni dönemin ilçe, belde ve köylerin gelişmesi için bir fırsat olacağını belirten Savaş, Avsuyu Beldesinde büyük bir kalabalık tarafından karşılandı. Savaş, burada yaptığı konuşmasında şunları söyledi; “31 Mart’tan itibaren yeni bir dönem başlıyor. Bu yasa ilçe, belde ve köylerimize bir külfet getirmeyecek. Tam tersine iyilik getirecek. Şehirle köylerimiz arasındaki devasa uçurum giderilecek.”

Başkan Savaş daha sonra Üzümdalı köyüne geçti. Burada Savaş’a köylülerce katıklı ekmek ikram edildi. İkram ve ilgileri için köy sakinlerine teşekkür eden Başkan Savaş; “Köylerin ve ilçelerin sıkıntılarını biliyoruz. Sorunların çözümüyle ilgili tüm projelerimizi hazırladık Allah izin verirse Büyükşehirle Başkanlığında bu sorunları çözeceğiz” dedi.

lütfü savaş29

Muhtarlarımız İl Özel İdare Kapısında Beklemeyecek

CHP Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Antakya Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, daha sonra Kumlu ve Reyhanlı ilçesine bağlı Akkerpiç, Akdaş, Günova, Sulu, Cumhuriyet, Beşaslan ve Yarseli köylerini de ziyaret etti.

Köy sakinleri ile esnafların sıkıntılarını dinleyen Başkan Savaş, sorunların Büyükşehirle giderileceğini belirtti. Savaş; “İlçelerin alt yapı, çöp toplama yerleri, mezarlıklar ve büyük yolların yapımı gibi işleri  Büyükşehir tarafından yapılacak” dedi.

Büyükşehirde muhtarlar ve ilçe belediye başkanları ile koordineli bir şekilde çalışacaklarını ifade eden Başkan Savaş; “İl Özel İdare ve Köy Hizmetleri kapanacak. Eskiden muhtarlarımız İl Özel İdaresinin kapısında gün boyu bekliyordu.  Şimdi öyle olmayacak. Muhtarlarımız ve ilçe belediye başkanlarımızın çözemediği çalışmaları Büyükşehir Belediyesi çözecek. Vatandaş mutlu, muhtar mutlu, ilçe belediye başkanları mutlu, Büyükşehir Belediyesi olarak bizde mutlu olacağız” dedi.

1 YORUM

  1. Bu seçimler tabanın tavanla yarışması olacak galiba son zamanlarda tavan da gelişen olumsuz olaylar reyhanlı daki üzücü gelişmeler,Hataylı öğrencilerin sahipsiz kalıp ölmeleri, yolsuzluk olayları vs. vs. tabi ki etkiliyecek oyları, bunun yanında chp de her kesimden de oy alabilecek bir adayın bulunması oylarını artıracaktır,mhp faktörü de emanet oyların çok sevilen bir aday gösterilmesinden sonra artı puan olarak düşünülebilir. sanırım oy kaybına uğrayacak taraf tavan partisi olur. Türkiye’nin çoğu yerde de muhalefet birleşme kararı almıştı tabanda..

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here