Rotary Kulübünden, İskenderun’umuzu Tanıtım Atağı!

0
45

İskenderun Rotary Kulübü, kentin tanıtımının arttırılması ve turizm açısından daha çok değer kazanması amacıyla hazırlanan projeleri basın mensuplarıyla paylaştı.

İskenderun Gazeteciler Cemiyeti’nde bir basın toplantısı düzenleyen Rotary Bölge Guvernörü Altan Aslan, İskenderun Dönem Başkanı Ahmet Özdoğan ile Av. Serdar Kelahmet, uygulamaya koymaya hazırlandıkları projelerle ilgili, gazetecilere bilgiler verdiler.

İskenderun’a turistlerin gelmesini sağlayacak bazı unsurların öne çıkarılmasını sağlamanın doğru olacağını belirten Av. Serdar Kelahmet ve Em.Albay Gültekin Çolak; “Bunlardan biri kentimizin de adını aldığı Büyük İskender’in tarihin en büyük savaşlarından birini bu bölgede yaptığının anlatılması, bir diğeri ise 3 semavi dinin de kitaplarında söz edilen Yunus Peygamber’in balığın karnından çıkmasını tasvir eden Sarıseki’de bulunan Yunus Sütunu’nun öneminin vurgulanması!

Gözümüzün Önündekileri Göremiyoruz!

Antakya tarihi ve dini özellikleri ile ön plana çıkarken, İskenderun’da turizm açısından cazip hiç bir şeyin bulunmadığının belirtilmesi üzücü! Hâlbuki gözümüzün önünde bulunanları göremiyoruz.

Bu nedenle biz Rotary Kulübü olarak İskenderun’a turist çekmek için özellikle bu konularda Dünya çapında çalışmalar yapmayı planlıyoruz. İskenderun’u her yerde tanıtacağız. Bazı ülkeler hiç önemli olmayan unsurları öyle cazip sunuyorlar ki bol-bol turist çekiyorlar. Biz de bunlardan çok daha kıymetli konuları ön plana çıkaracağız” değerlendirmesinde bulundular.

Türk Cumhuriyetleri ve Afganistan’ın da içinde bulunduğu ülkelerin de sorumlusu olan Rotary Bölge Guvernörü Altan Aslan da yaptığı konuşmasında, Rotary’nin çalışmalarıyla ilgili ayrıntılı bilgi verdi. Aslan, özellikle gelişmemiş ülkelerdeki salgın hastalıkların önlenmesi için çok kapsamlı çalışmalar yapıldığını, milyarlarca Dolarlık finansın da Microsoft’un kurucusu Bill Gates başta olmak üzere duyarlı işadamları tarafından sağlandığını ifade etti.

Aslan, tanıtım konusuna da değinirken, Hatay’ın her yönüyle turizm patlaması yaşayabileceğini ifade ederek; “İskenderun da bundan payını almalıdır. Bu projelerin Dünya çapında uygulanması, büyük önem taşır. Özellikle Japonlar bu gibi konulara bayılırlar” dedi.

Rotary’nin önemli işler yaptığını da belirten Guvernör Aslan; “İskenderun Rotary Kulübünün eski başkanı Serdar Kelahmet, en son Fransa’da 37 ülkeden 350 temsilcinin katıldığı Gençlik Değişim Konferansına başkanlık etti. Kendisini kutluyorum” diye konuştu.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here