“Reyhanlı’nın Kaderi Değişecek!”

0
142

ergin-reyhanlı1Ak Parti Hatay Milletvekili ve Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ergin; “Reyhanlı’nın Kaderi Değişecek!”

Ak Parti Hatay Milletvekili ve Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı Sadullah Ergin, Reyhanlı ilçesine bağlı köylerde seçim çalışmalarında bulundu. Reyhanlılar ile bir araya gelen Ergin, “Kaderiniz değişecek” dedi.

Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı Sadullah Ergin, Reyhanlı ilçesine bağlı Alakuzu, Kuşaklı, Akyayla, Davutpaşa, Bükülmez, Mehmetbeyli köylerine ziyarette bulundu. Yapılan ziyarette Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı Sadullah Ergin, Reyhanlı Belediye Başkanı Hüseyin Şanverdi, Ak Parti İl Başkanı Süleyman Tenekecioğlu, AK Parti Reyhanlı İlçe Başkanı Mehmet Hacıoğlu, Ak Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Ahmet Atıç, Alakuzu Köyü Muhtarı Abdurahman Cüneydioğlu, Kuşaklı Köyü Muhtarı Hasan Cemiloğlu, Akyayla Köyü Muhtarı Mehmet Bozkurt, Davutpaşa Köyü Belene Mahalle Muhtarı Şemsettin Cüneydioğlu, Bükülmez Köyü Muhtarı Hasan Dolgun ve Mehmetbeyli Köyü Muhtarı Mahmut Atlar ile köy sakinleri yer aldı.

Ergin, yaptığı gezilerde Türkiye’nin farklı bölgelerinde yapılan yatırımlardan Hatay’ın da nasibini aldığını ifade etti. Reyhanlı Barajı’nın yapılması ile Reyhanlı ilçesinin kaderinde de büyük değişiklikler yaşanacağını ifade eden Ergin; “Reyhanlı ilçesi ve köylerinin uzun yıllardır beklentisi, özlemi olan sulama tesislerimiz, baraj ihtiyacımız, o da halloluyor. Reyhanlı-Kumlu arasında barajımızın gövdesi Çin Seddi gibi yükselmeye başladı. 15 Mayıs 2015’te Reyhanlı Barajı’nı açacağımızı sizlere söz vermiştik. Amik ovasındaki susuzluktan çatlayan topraklar su ile buluşacak. Reyhanlı Ovası’ndan Allah’ın izniyle bereket fışkıracak. Yarseli Barajı’nın 9 katı büyüklüğünde 450 milyon metre küp su kapasiteli Reyhanlı Barajı, kapalı basınçlı sulama sistemi ile topraklar can bulacak. Çiftçilerimiz sattıkları mahsulden elde ettikleri geliri, Tedaş’a elektrik parası olarak ödemekten kurtulacak. Çiftçimiz kazancına kazanç katacak” dedi.

Ergin, bu hizmetler hayata geçtiğinde Reyhanlı’nın hak ettiği noktaya geleceğini ve Hatay’ın yıldızı parlayan ilçelerinden biri olacağını kaydetti.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here