Omurilik Felci’ne Dikkat Çektiler

0
222

omurilik felci1Omurilik felçlilerinin durumu, bakımları ve her an herkesin bir omurilik felci olma riski bulunduğu gibi konularda farkındalık yaratmak için İskenderun Prime Mall AVM’de bir stant açıldı.

Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği İskenderun Temsilcisi Kemal Keser de, bu konuda farkındalık yaratmak amacıyla stant açarak önemli bir sosyal sorumluluk projesini hayata geçirdi. Bu konuda bilgiler veren Kemal Keser; “Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği 1998 yılından bu yana; öncelikle omurilik felçlileri olmak üzere tüm ortopedik özürlülerin tıbbi, mesleki, ekonomik ve sosyal sorunlarının çözümlerine yönelik ulusal ve uluslararası alanlarda çalışmalar yapıyor.

TOFD, başarılı ve yaygın çalışmaları nedeniyle 03.05.2004 tarih ve 2004/7252 sayılı Bakanlar Kurulu kararıyla ‘Kamu Kararı Yararına Çalışan Dernek’ statüsüne getirilmiştir. TOFD; hem bireysel özürlü haklarını ve hem de kamusal alanda yaşanan engellerin ortadan kaldırılması için çözümler üreterek uygulanmasını sağlamaktadır.

İskenderun için 05.11.2012 tarihli 55 sayılı izinle açmış olduğumuz temsilciliğimizle hizmet vereceğimiz bireylerin yaşam standartlarını iyileştirmek amacıyla birçok bir çok ulusal ve uluslararası projeyi sürdürmek istemekteyim” diye konuştu.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here