MKÜ’de Dekanlıklara Yeni Atamalar Yapıldı

0
345

mkü-dekanlarYükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından, 29.04.2014 tarihinde MKÜ Eğitim Fakültesi Dekanlığına Prof. Dr. İbrahim Bilgin atanırken, 08.05.2014 tarihinde Teknoloji Fakültesi Dekanlığına Prof. Dr. İsmail Hakkı Karahan atandı.

 Prof. Dr. İbrahim Bilgin

14 Haziran 1964 doğumlu Prof. Dr. İbrahim Bilgin, Selçuk Eğitim Fakültesi Kimya Eğitimi Bölümü’nden 1986 yılında mezun oldu. Ardından Texas A&M University’de Bilim Eğitimi (Kimya Eğitimi)’nde Yüksek Lisans eğitimini ve Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde Orta Öğretim Fen ve Matematik Alanları Eğitimi’nde Doktora eğitimini tamamladı. 2002-2008 yılları arasında Abant İzzet Baysal Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde Yardımcı Doçent Doktor olarak öğretim üyeliği yaptı. Daha sonra Doçent Doktor unvanıyla 2008 yılında Mustafa Kemal Üniversitesi Eğitim Fakültesi’ne atandı. 2013 yılında Profesör kadrosuna yükselen İbrahim Bilgin Rektörlüğün teklifiyle Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından 29 Nisan 2014 tarihinde Eğitim Fakültesi’ne Dekan olarak atanmıştır. Alanıyla ilgili 3 kitapta bölüm yazarlığı yapan Bilgin iyi derecede İngilizce biliyor olup evli ve 3 çocuk babasıdır.

Prof. Dr. İsmail Hakkı Karahan

Atatürk Üniversitesi Kazım Karabekir Eğitim Fakültesi Fizik öğretmenliği bölümünde lisans eğitimini tamamladıktan sonra Orta Öğretim Fen ve Matematik Alanları Eğitimi, Fizik Anabilim dalında Yüksek Lisans ve Doktora Eğitimini tamamladı. Milli Eğitime bağlı bazı okullarda mecburi hizmetini yaptıktan sonra sırası ile Atatürk Üniversitesi Mühendislik Fakültesi, Gaziantep Üniversitesi Kilis Fen Edebiyat Fakültesi ve Kilis 7 Aralık Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesinde öğretim üyeliği yaptı. 2009 yılında Mustafa Kemal Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Fizik bölümüne atandı. Doç. Dr. Karahan’ın Yoğun Madde Fiziği ve İnce film uygulamaları, Manyetik kayıt cihazları, şekil hafızalı alaşımlar, alaşımlama etkisi, yapay sinir ağlarının fiziğe uygulamaları alanlarında çok sayıda yayın ve projesi bulunmaktadır. 2014 yılında Profesör kadrosuna yükselen İsmail Hakkı Karahan Rektörlüğün teklifiyle Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından 08.05.2014 yılında Mustafa Kemal Üniversitesi Teknoloji Fakültesi’ne Dekan olarak atanmıştır. Evli ve üç çocuk babası olan Doç. Dr. Karahan, iyi derecede İngilizce bilmektedir.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here