Kurumlara Maske ve Dezenfektan Dağıtıldı

0
0

İskenderun Kaymakamı İskender Yönden ve beraberinde Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, Türk Kızılayı İskenderun Şubesi Başkanı Recep Sivri, 1. Organize Sanayi Bölge Müdürü Ahmet Dokgöz ve diğer ilgili/yetkili kurum amirlerinin katılımıyla basın açıklaması yaptı.

Söz konusu basın toplantısına; Kaymakamımız İskender Yönden’in yanı sıra Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, 1’nci Organize Sanayi Bölgesi Müdürü Ahmet Dokgöz, İlçe Jandarma Komutanı J. Kd. Yüzbaşı Ferit Gül, İlçe Emniyet Müdürü Nevzat Güneş, İskenderun İlçe Sağlık Müdürü Dr. Volkan Yeter, İlçe Yazı İşleri Müdürü Mehmet Gök, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kemal Köseoğlu, Türk Kızılayı İskenderun Şube Başkanı Recep Sivri ve İskenderun Halk Eğitim Merkezi Müdürü Bekir Durur katıldı.

Kaymakamlık Binası önünde açık hava ortamında icra edilen basın toplantısında; ilgili/yetkili kurum amirleri ve mahalli basın mensuplarıyla buluşan İlçemiz Kaymakamı İskender Yönden, Korona Virüs (Covid-19) Salgını ile ilgili mücadele sürecinde kentimizde yapılan özel çalışmalara dair bilgiler verdi.

Kaymakamlığımızın uhdesinde, Belediye, Milli Eğitim, Halk Eğitim, Kızılay ve Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu’nun işbirliğiyle maske ve sıvı dezenfektan üretiminin temin ve tesis edildiği bilgisini paylaşan Kaymakam İskender Yönden, hali hazırda mevcut bulunan maske ve dezenfektanları kurumlarımıza dağıttı.

Dünya genelinde yaygınlaşan ‘Korona Virüsü (Covid-19) Salgını’ ile ilgili mücadele sürecinde; İskenderun Belediyesi, İskenderun Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ve Türk Kızılayı İskenderun Şubesi’nin işbirliği ve koordinasyonuyla 100 bin adet maske üretimi sağlanırken, 1’nci Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu tarafından ise Payas Mesleki ve Teknik Lisesi’nde üretilen sıvı dezenfektan temin edilerek, ilçemizdeki işbirliği ve dayanışma bir kez daha gözler önüne serildi. (Haber: Doğan SÜSLÜ)

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here