Kira Desteğinin Kesilmesine Tepkiler Çığ Gibi Büyüyor!

0
17

Güzelmansur; “İktidar Hatay’da Ne Olup Bittiğini Dahi Bilmiyor”

CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, TBMM’de yaptığı konuşmada, kiracılara verilen kira yardımının kesilmesine tepki göstererek “Hatay sahipsiz. İktidarın Hatay’da ne olup bittiğinden haberi bile yok” dedi.

Hatay’ın iktidar tarafından ihmal edilen bir şehir olduğunu öne süren Güzelmansur; “Hatay sahipsiz; Hatay, iktidar tarafından ihmal edilen bir şehir; Hatay, iktidarın umurunda olmadığı böyle bir şehir. Bugün de bunun ispatı. Dün, AFAD kira yardımı yaptıkları depremzedelere mesaj gönderiyor, diyor ki ‘On iki ay ödenmesi planlanan kiracılara destek ödemelerinin 15’incisini ve sonuncusunu haziran ayında yaparak tamamlayacağız’ Yani artık, bundan sonra size kira yardımı yok ama az önce AKP Grup Başkan Vekili ne diyor: ‘Efendim, kira yardımı devam edecek.’ Madem ki kira devam edecek, niye o zaman bu mesajı çekiyorsunuz? Sizin Hatay’da ne olup bittiğinden haberiniz bile yok. Ne diyordunuz? ‘Efendim, genel iktidar ile yerel iktidar bir olunca Hatay’a hizmet gelecek.’ Ne oldu peki, ne oldu? Hatay’a hizmet geleceğine siz Hatay’a gelen yardımları kesiyorsunuz ve bu sizin paranızdan değil… 136 milyar para topladınız, 136 milyar. Bunun 101 milyarını harcadınız, geriye kalan 35 milyar lira. Evini kaybetmiş, iş yerini kaybetmiş, akrabasını kaybetmiş, iş yerini açamamış, evini kuramamış bir adama bir kira yardımı size çok mu geldi? 35 milyar lira bankada olmasına rağmen…” şeklinde konuştu.

“15 Yıldır Milyonlarca Suriyeliye Maaş Verdiler Kira Yardımını 15 Ayda Kestiler”

Kira yardımının kesilmesine tepki olarak binlerce mesaj aldığını belirten Güzelmansur şunları söyledi: “Bakın, gelen mesajlara bakın; “On beş senedir 10 milyon Suriyeliye maaş verenler depremzedelere bir yıllık kira yardımını kesti, hakkımızı helal etmiyoruz.” Girin sosyal medyaya, bu mesajları görün. Biz ne diyoruz arkadaşlar? Hatay’a sahip çıkın. Hatay’a sahip çıkın. Hatay -tekrar söylüyorum- Ulu Önder Atatürk’ün bize emanet ettiği bir il. Hatay’da ne olup bittiğini Grup Başkan Vekiliniz bile bilmiyor, hep yanlış bilgilendiriliyor.” (Haber Merkezi)

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here