Kent Gündeminde Kısa-Kısa Haberler

0
10

Kayıp ve Kaçağı Önleme Projeleri Sürüyor

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (HATSU), oluşan arızalara ve sorunlara hızlı bir şekilde yapılan müdahaleler sayesinde kalıcı çözümler geliştirildiğini duyurdu. Vatandaşlardan ALO 185 HATSU Çağrı Merkezi’ne gelen şikâyetlerin koordineli bir şekilde gerekli birimlere iletildiğini belirten Genel Müdürlük, her geçen gün müdahale sürecinin hızlandırıldığını vatandaş memnuniyeti odaklı hizmetlerin devam ettiğini açıkladı. Yaşam kaynağımız olan suyun israf edilmemesi için ve su kaybının önlenmesi amacıyla mücadele verildiğini bildiren İdare, Arsuz ilçesi Karahüseyinli Mahallesi’nde eskiyen içme suyu hattının yerine 130 metre yeni içme suyu hattı döşendiğini ve su zayiatının önüne geçildiğini aktardı.

HATMEK’te Kuaförlük Atölyesi Yoğun İlgi Görüyor

Hatay Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı bünyesinde faaliyet gösteren Hatay Meslek Edindirme Kursları (HATMEK)’te Kuaförlük Atölyesi yoğun ilgi görüyor. Kadın istihdamı ve meslek edindirme projeleri kapsamında açılan ve kadınlar tarafından yoğun ilgi gören kursta, saça geçici ve kalıcı şekil verme teknikleri öğretiliyor. Zamanlarını değerlendirmeleri ve meslek edinmeleri amacıyla verilen eğitimler ile önemli mesafe kat ettiklerini belirten kursiyerler, HATMEK’te verilen birbirinden farklı ve her yaşa hitap eden eğitimlerden de faydalandıklarını belirterek Başkan Savaş’a hizmetlerinden dolayı teşekkür etti. Kuaförlük Atölyesi’nin açıldığından bu yana oldukça ilgi gördüğünü belirten eğitmenler, kursiyerlere sıfırdan eğitim verildiğinin altını çizerek, yöntem ve tekniklerle saçların şekillendirilmesini öğretmeyi amaçladıklarını ifade etti.

Terfi Merkezlerinde Bakım Çalışmaları Sürüyor

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU), içme suyunun depolardan hatlara iletildiği içme suyu terfi noktaları ve kuyularındaki elektrik sistemlerinde bakım, onarım ve yenileme çalışmalarını sürdürüyor. HATSU Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığı’na bağlı mobil ekipleri tarafından Hatay genelinde terfi merkezleri, su depoları ve içme suyu kuyularındaki elektrik aksamlarının bakımdan geçtiğini Genel Müdürlük, kent genelinde faaliyette olan ve yeni yapılan depolarda elektrik sistemlerinin sağlıklı şekilde çalışmasını sürdürmek amacıyla rutin kontrollerin yapıldığını kaydetti. Tesislerin sağlıklı ve sürekli şekilde işlevini yerine getirmesi adına elektrik panolarında, jeneratörlerde, haberleşme sistemleri, kuyu pompaları ve diğer ekipmanlarda bakım çalışmalarının sürdüğünü aktardı.

Eski İçme Suyu Abone Şebekeleri Yenileniyor

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (HATSU), içme suyu ve kanalizasyon hattı bulunmayan bölgelerde vatandaşlardan gelen talep üzerine hizmetlerin gerçekleştirildiğini duyurdu. Her geçen gün yeni yaşam alanlarının artmasıyla birlikte altyapı bulunmayan bölgelerinde ihtiyaçlarının giderildiğini belirten Genel Müdürlük, Hatay halkının memnuniyetini ön planda tutarak projelerin ve hizmetlerin anında kalıcı çözümler geliştirilerek hayata geçirildiğini açıkladı. Yeni bağlantıların yapıldığı çalışmalar kapsamında bilgi veren İdare, Arsuz ilçesine bağlı Çetillik Mahallesi’ne ise 63 lük polietilen borular ile 100 metre içme suyu hattının döşendiğini aktardı. Hatay genelinin yeni içme suyu, kanalizasyon ve yağmur suyu hatlarına kavuşması için mücadele veren HATSU, yıllardır gerçekleşmeyen hizmetlerin gerçekleşmesi için projelerin devam edeceğinin altını çizdi.

Tesislerde Bakım ve Modernizasyon Sürüyor

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU), ilçelerde bulunan terfi istasyonları, su depoları ve su kuyularında eskiyen kısımların yenilendiğini duyurdu. İçme suyu kuyuları ve depolarında suyun aktarımını etkileyecek faktörleri belirleyerek yenileme çalışmalarının sürdüğünü aktaran Genel Müdürlük, bu kapsamda tesislerde paslanarak işlevini yitirmiş pompalarda ve enerji kablolarında modernizasyon çalışması gerçekleştirildiğini açıkladı. İçme suyu gözlerinden evlerimize kadar gelen suyun iletilmesi sırasında kullanılan tesislerin önemine dikkat çeken İdare, yapılan yenileme çalışması sayesinde Arsuz ve İskenderun ilçelerinde Çankaya ile Gözcüler Mahallesi’ndeki su kuyusunda ki elektrik kablolarının ve motor pompasının yenilendiğini aktardı.

Antakya Belediyesi Çorba Evi’nde İkram Devam Ediyor

Antakya Belediyesi Mahvel Sosyal Tesisleri’nde bulunan Çorba evi her sabah vatandaşlara ücretsiz çorba ikram etmeye devam ediyor. Antakya Belediyesi’nden konuyla ilgili yapılan açıklamada; Atatürk Caddesi’nde bulunan Antakya Belediyesi’ne ait Mahvel Sosyal Tesisleri’ndeki Antakya Belediyesi Çorba Evi’nde, sabah ve öğle olmak üzere günde 2 öğün vatandaşlara 07.30 – 12.30 saatleri arasında ücretsiz çorba ikram etmeye devam ettiği bildirildi. Açıklamada; başta ihtiyaç sahibi vatandaşlarımız olmak üzere çocuk, genç, yaşlı her vatandaşa ücretsiz olarak hizmet verildiği vurgulandığı belirtildi. Antakya Belediyesi sosyal belediyecilik çatısı altında kurduğu çorba evi ile vatandaşlarla gönül köprüsü kurmaya devam ediyor.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here