Kaymakam Yönden Eğitimcilerle Bir Araya Geldi

0
26

İskenderun Kaymakamı İskender Yönden başkanlığında “Halk ile Buluşma ve Eğitim İstişare Toplantısı” gerçekleştirildi.

İlçemizde düzenli olarak gerçekleştirilmekte olan toplantıda, devlet okullarının genel durumu ve eğitim hizmetlerinin işleyişi ile mahallenin sorun ve ihtiyaçları hakkında çözüm odaklı istişare yapıldı.

Hanife Uysal Ortaokulu ev sahipliğinde, İskenderun Kaymakamı İskender Yönden başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda, İlçe Yazı İşleri Müdürü Mehmet Gök, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kemal Köseoğlu ve Şube Müdürü Ahmet Yanmaz ile civardaki okulların idarecileri, okul aile birliği başkanları ve mahalle muhtarı hazır bulundu.

Okul girişinde öğrenciler tarafından yoğun ilgiyle karşılanan Kaymakam Yönden, öğrenciler ile bir süre sohbet etti.

Kaymakam Yönden, hoşsohbet ortamında bir araya geldiği okul idarecileri, okul aile birliği yöneticileri ve mahalle muhtarına tek-tek söz hakkı verdi ve onları dikkatle dinledi.

İlk olarak toplantıya ev sahipliği yapan Hanife Uysal Ortaokulu Müdürü Abdurrahman Yıldırım tarafından okulun genel durumu ve eğitim hizmeti hakkında bilgi aktarımı yapılmasının akabinde, civarda bulunan anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise düzeyindeki devlet okullarının idarecileri tarafından da bilgi paylaşımı yapılarak, çok yönlü bir değerlendirme yapıldı.

Kaymakam Yönden, okullarımızın, eğitim öğretim faaliyetlerinin yürütüldüğü bir kurum olmasının yanı sıra çocuklarımızın ikinci bir yuvası olarak da göz önünde bulundurulmak suretiyle, ağaçlandırmak ve yeşil alanlar oluşturmak için çaba gösterilmesi gerektiğine dikkat çekerek, okulların sorun ve ihtiyaçları başta olmak üzere, okulun başarı ortalaması, öğretmen-öğrenci-veli arasındaki iletişim durumu, dersliklerin ve araç-gereçlerin durumu, ek kurs hizmetleri ve okul aile birliği faaliyetleri hakkında da bilgiler alarak istişare de bulundu. (Haber: İlyas Edip TERBİYELİ)