Kaymakam Demiryürek’ten Kurban Bayramı Mesajı

0
28

İskenderun Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek, Kurban Bayramı dolayısıyla yazılı bir kutlama mesajı yayınladı.

Bayramların milli ve manevi duyguların iç içe yaşandığı müstesna günler olduğunu kaydeden Kaymakam Demiryürek; “Milletimizin manevî değerlerinin, sosyal yardımlaşma ve dayanışma geleneğinin en güzel, en anlamlı örneklerinin yaşandığı Kurban Bayramı’na kavuşmanın sevinci ve mutluluğu içerisindeyiz. Milli ve manevi duyguların iç içe yaşandığı bayramlarımız; dostluğu, kardeşliği, yardımlaşmayı, paylaşmayı pekiştiren, yaşlı, akraba ve hasta ziyaretlerinin sıklıkla yaşandığı, geçmiş ile geleceğimizin arasında sağlam köprülerin oluşturulduğu ender yaşanan manevi atmosferlerimizdendir.

Manevi atmosferi yüksek böyle mübarek günleri bir vesile olarak görmeli; dargınlıklarımızı, kırgınlıklarımızı ve kızgınlıklarımızı unutarak, aramızdaki yardımlaşmayı artırmak suretiyle, kardeşlik duygularımızı daha da pekiştirmeli, daha da güçlendirmeliyiz.

Farklı inanç ve kültürlere ait bayramların saygı ve hoşgörü içerisinde kutlandığı İskenderun’da hiç kuşkusuz bu bayramda da kentimizin tüm renkleri, karşılıklı sevgi ve kardeşlik ikliminde yüzlerce yıldır olduğu gibi birbiriyle kucaklaşarak Kurban Bayramını idrak edecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta şehit ailelerimiz, gazilerimiz ve aileleri olmak üzere tüm İskenderunlu vatandaşlarımızın, Aziz Milletimizin ve İslam aleminin Kurban Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyor; ülkemize ve tüm dünyaya sağlık, huzur, mutluluk ve barış getirmesini Yüce Mevlam’dan diliyorum. Hayırlı Bayramlar…” ifadelerine yer verdi. (Haber: Helga TERBİYELİ)

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here