Kaymakam Demiryürek Rezerv Alanlarda İncelemelerde Bulundu

0
36

“Rezerv Alanlarda Dört Bin Üzerinde Konut Üretilecek”

İskenderun Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek, 6 Şubat’ta Kahramanmaraş merkezli yaşanan depremin ardından, İskenderun’da hak sahipleri için 14 rezerv alanında konut ve işyeri yapımının başladığını ve çalışmaların devam ettiğini duyurdu.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından ilçe genelinde ilan edilen 14 rezerv alanından birinin İskenderun’da bulunduğunu belirten Kaymakam Murat Sefa Demiryürek ilk etap çalışmalarının ise İsmet İnönü Mahallesi’nde bulunan ve Körfez Blokları olarak bilinen bölgede başladığını, bu etabın Müteahhit tarafından 31 Aralık’a kadar tamamlanacağını ve konutların teslim edileceğini vurguladı.

Ayrıca, Mustafa Kemal Mahallesi, İsmet İnönü Mahallesi, Denizciler Mahallesi ve Numune Mahallesi’nde de inşaatların devam ettiğini belirten Kaymakam Murat Sefa Demiryürek; “14 Rezerv alanı üzerinde daha önce 4.154 konut mevcuttu. Aynı alan üzerinde 4.714 konut üretilecek. Ayrıca 221 adet iş yerinin yerine de 276 adet yapılacak.  Örnek çalışmalardan birinin önündeyiz. Burada birinci etap 276 konut ve 9 iş yeri yapılacak.

3 Mayıs’ta Müteahhit firmaya alan teslim edildi, inşaat süresi 31 Aralık’ta sona erecek ve o tarihte konutlar ve iş yerleri TOKİ tarafından Müteahhit firmadan teslim alınacak. İskenderun’daki bu inşaat çalışmalarıyla birlikte, deprem sonrası etkilenen bölgelerin yeniden yapılandırılması ve vatandaşların barınma ihtiyaçlarının karşılanması için önemli adımlar atılmış olacak” diye konuştu. (Haber Merkezi)

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here