“Kalıcı Konutlar Teslim Edilmedi Ama Yardım Kesiliyor”

0
24

Çalışkan, Depremzedelere Verilen Yardımın Kesilmesine Tepki Gösterdi…
“Kalıcı Konutlar Teslim Edilmedi Ama Yardım Kesiliyor”

6 Şubat depremlerinde evleri yıkılan veya hasar gören kiracılara ödenen aylık 5 bin TL’lik kira desteğinin Haziran ayı itibarıyla sonlandırılacağının SMS yoluyla duyurulması tepkilere neden oldu. AFAD’ın gece saatlerinde gönderdiği SMS ile depremden sonra başlanan kira yardımlarının artık ödenmeyeceği bildirildi.

Depremzedelere Kira Desteği Kesildi: Tepkiler Çığ Gibi Büyüyor

Saadet Partisi Hatay Milletvekili Doç. Dr. Necmettin Çalışkan, depremzedelerin evlerinin bir buçuk sene içinde teslim edileceğinin söylendiği bir dönemde yardımların kesilmesini eleştirdi.

Çalışkan, SMS yoluyla yapılan duyurunun yanlış bir zamanda yapıldığını ifade ederek; “Vatandaş hala perişan, konutlar teslim edilmedi ama yardım kesiliyor. Utana sıkıla yapılan işler ne hikmetse gece yarısı duyuruluyor! Sabahı bekleseydiniz!” diyerek tepkisini dile getirdi.

Kira Desteğinin Kesilmesiyle Yeni Bir Kriz Başladı

Deprem bölgelerinde inşaatı devam eden kalıcı konutların yapımının en az bir yıl daha sürmesi bekleniyor. Bu nedenle AFAD’ın aldığı bu kararla binlerce insan büyük bir mağduriyetle karşı karşıya bırakılmaktadır. Evleri ve işyerleri yıkılıp işsiz kalan depremzedelerin, kira desteğinin de kesilmesiyle birlikte daha da zor bir sürece girecekleri ve toplumda geri dönüşü mümkün olmayan yaraların açılmasına neden olacağı ifade ediliyor. (Haber Merkezi)

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here