İTSO 17. Meslek Komitesi Üyelerinin Sorunlarını Çözüyor

0
24

Üyelerin Transit Gümrük Hizmetleri ve Ürünlerin Antrepolara Konulması Hususu Ticaret Bakanlığı Gümrükler Genel Müdürlüğü’nce Kabul Edildi

İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası 17. Meslek Komite üyeleri bölgemiz ekonomisinin gelişmesi ve komite üyelerinin sorunlarının çözümüne yönelik çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor.

17’ci Meslek Komite Üyeleri, 6 Şubat tarihinde bölgemizde meydana gelen deprem felaketi sonrası depolama tesisleri hasar gören firmaların mağduriyetlerinin giderilmesine yönelik Ticaret Bakanlığı Gümrükler Genel Müdürlüğü’ne yaptıkları müracaat kabul edildi.

Bölgemizde meydana gelen deprem felaketinden dolayı hasar gören geçici depolama statüsündeki limanların hasar görmesi nedeni ile geçici depolama alanlarına gelmesi şartı olan transit ürünlerin girişimler sonucu kabul gördüğünü belirten İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası 17. Meslek Komite Başkanı Levent Yaman konu ile ilgili yaptığı açıklamasında; “Bölgemiz ekonomisinin gelişmesi ve üyelerimizin sorunlarının giderilmesine yönelik çalışmalarımız devam ederken,  komite üyelerinin mağduriyetlerinin giderilmesi amacı ile Transit Gümrük hizmetleri verilmesi ve ürünlerin antrepolara konulması hususu girişimlerimiz sonucu antrepolara da alınması sağlanmıştır” dedi. (Haber Merkezi)

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here