“İstihdamı Çözücü Yatırımlara Ağırlık Vereceğiz”

0
80

nazım culha20CHP Arsuz Belediye Başkan Adayı Culha Karaağaç Halkıyla Buluştu…

CHP Arsuz Belediye Başkan Adayı Nazım Culha, adaylığı aldıktan sonra seçim startını Karaağaç Konarlı’dan verdi. Arsuz İlçesinin başlama noktası olan Konarlı’da beraberindeki kalabalık ekiple birlikte halkla kucaklaşan Nazım Culha’ya CHP Hatay Milletvekili Refik Eryılmaz da eşlik etti.

Karaağaç’ta sevgi seli içerisinde halkla kucaklaşan Culha, gösterilen ilgi ve duyulan güvene teşekkür etti. Konarlı Kahvehanesinde halkla buluşan CHP Hatay Milletvekili Refik Eryılmaz, Arsuz Belediye Başkan Adayı Nazım Culha ve İlçe Başkanı Faik Çekin halka hitap ettiler.

Bir vatandaş ise Hıdır Ziyareti’nden getirdiği puhurla Başkan Adayı Nazım Culha’yı nazara karşı puhurlayarak dua etti. Halkın göstermiş olduğu yoğun ilgiye teşekkür eden CHP Arsuz İlçe Başkanı Avukat Faik Çekin, Arsuz’da en yüksek oy oranına ulaşacaklarını söyledi.

Daha sonra söz alan Milletvekili Eryılmaz, Arsuz, Hatay Büyükşehir ve ülkenin içinde bulunduğu durum konularında bilgilendirdi. Binlerce insanın ailelerinden uzakta yurtdışında karın tokluğuna çalışmak zorunda olduğu bir ortamın söz konusu olduğunu belirten Refik Eryılmaz, Arsuz’da yapılacak turizm yatırımlarıyla istihdamın önünü açarak herkesin kendi memleketinde çalışmasının önünü açmak hedefinde olduklarına dikkat çekti.

Arsuz’a hizmeti akışını sağlamak için Hatay Büyükşehir Belediyesi’ni de almanın önemine vurgu yapan Vekil Eryılmaz, Arsuz’un devlet yatırımlarından görmediği desteği, büyükşehir belediyesini alarak bu eksiği gidermek çabalarına vurgu yaptı.

nazım culha21

Erdoğan ve Davutoğlu Yargılanacak!!!

Türkiye’de yaşanan son gelişmelere de dikkat çeken Eryılmaz, yolsuzluk operasyonları ve Suriye konularına dikkat çekerek, özellikle Suriye politikasında El Kaide ve Nusra’ya silah desteği verdiklerini iddia ettiği Başbakan Erdoğan ve Dışişleri Bakanı Davutoğlu’nun Birleşmiş Milletler tarafından teröre destek verenler listesine alınacaklarını iddia etti. Yolsuzluklarla ilgili olarak da, Başbakan Erdoğan’ın yargılanacağından emin olduğunu belirtirken, ülkenin her bakımdan Dünya’ya rezil olduğunu söyledi.

Toplumsal Belediyecilik Anayışını Hayata Geçireceğiz

Yaptığı konuşmayla halkla kucaklaşan ve gösterilen ilgi ve duyulan güvene teşekkür eden Arsuz Belediye Başkan Adayı Nazım Culha da, Arsuz’u bir bütün olarak ele alacaklarını belirterek, bölgenin birbiriyle entegresini sağlayıp, plan bütünlüğüyle yola devam edeceklerini söyledi.

Arsuz’da üretilecek projelerin bölgenin karakteristik ve coğrafi yapısı göz önünde bulundurularak, turizm ağırlıklı, istihdamı çözücü yönde olacağına dikkat çeken Nazım Culha, bölgenin altyapı, sosyal ve sportif alanlar gibi acil sorunlarının öncelikli olacağına vurgu yaptı.

Herkesi eşit mesafede kucaklayacaklarını belirten Culha, toplumsal belediyecilik anlayışını hayata geçirmeyi amaçladıklarına dikkat çekerek, kent konseyi oluşturulmak suretiyle halkın yönetime katılım sunmasının sağlanacağının altını çizdi.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here