İskenderun Kaymakamı İskender Yönden; “Pruvanız Neta Olsun”

0
21

İskenderun Kaymakamı İskender Yönden, Sahil Güvenlik Komutanlığının 38. kuruluş yıldönümü dolayısıyla bir açıklama yaptı.

Sahil Güvenlik Komutanlığının, denizlerimizde güvenliğin temin/tesis edilmesi can emniyetinin sağlanması, yasa dışı göç ve kaçakçılık ile mücadele, doğal afetlerde yardım, yasa dışı su ürünleri avcılığı ve deniz kirliliği ile mücadele, stratejik öneme haiz askeri tesislerin korunması ve arama kurtarma v.b. ulvi görevleri başarıyla yerine getirdiğini vurgulayan Kaymakam Yönden; “Mavi Vatan; Denizlerimizin koruyucu kalkanı Sahil Güvenlik Komutanlığının mensupları için bugün özel ve müstesna bir gündür. Fedakarlık ve etkin mücadelelerle dolu geçmişi, aksaklığa mahal vermeksizin görevinde üstün başarıya erişme çabası ve bu özellikleriyle tüm dünyaya örnek olan Sahil Güvenlik Komutanlığı nın 38. kuruluş yıldönümünü gurur ve mutluluk ile idrak ediyoruz bugün.

Ülkemizin üç tarafının denizlerle çevrili olması münasebetiyle denizlerimize gereken önem ve önceliğin verilmesi ve köklü bir deniz kültürüne sahip olunmasının gerektiği hepimizce bilinen bir gerçektir. Bu doğrultuda Sahil Güvenliğimiz; denizlerimizde güvenliğin temin/tesis edilmesi can emniyetinin sağlanması, yasa dışı göç ve kaçakçılık ile mücadele, doğal afetlerde yardım, yasa dışı su ürünleri avcılığı ve deniz kirliliği ile mücadele, stratejik öneme haiz askeri tesislerin korunması ve arama kurtarma v.b. ulvi görevleri 38 yıldır başarıyla yerine getirdiği aşikardır.

Bu müstesna gün vesilesiyle, Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, kutsal vatan topraklarımızın bütünlüğü ve necip milletimizin selameti adına canlarını feda ederek şehadete intikal eden aziz şehitlerimizi rahmet,minnet ve tazimle anarken, kahraman gazilerimizi saygıyla selamlıyor, Sahil Güvenlik Komutanlığı’nın merkez ve taşrada ki tüm mensuplarına görevlerinde kolaylıklar ve başarılar diliyor, muhterem ailelerine de sağlık, huzur ve mutluluklar diliyorum.

Denizlerimizin güzelliği, gücü ve sevgisi sizlerle olsun; Yelkenleriniz rüzgar, kalpleriniz insan ve deniz sevgisiyle dolsun. Pruvanız Neta Olsun” şeklinde ifadeler kullandı. (Haber: Doğan SÜSLÜ)

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here