HBB’den Mali Müşavirlere Jest!

0
60

Hatay Büyükşehir Belediyesi (HBB) ekipleri, dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs salgınına karşı mücadeleyi sürdürüyor. Salgına karşı aldığı önlemleri arttıran Büyükşehir Belediyesi, tüm birimleriyle il genelindeki ana arterler ile ara sokaklarda dezenfekte ve ilaçlama çalışması gerçekleştiriyor.

Ramazan Bayramı’nda ülke genelinde uygulanacak 4 günlük sokağa çıkma yasağında, çalışmaya devam edecek olan Mali Müşavirleri de unutmayan Hatay Büyükşehir Belediyesi ekipleri, kısıtlama günlerinde işlerinin başında olacak mali müşavirlerin ofislerini de dezenfekte etti.

2020 yılı 1’ci Geçici Vergi Dönemine ait Kurum ve Gelir Vergisi beyanı ve ödeme dönemi olduğundan, serbest muhasebeci, mali müşavirler ve yeminli mali müşavirler ve bu meslek mensupları ile beraber çalışanların sokağa çıkma kısıtlamasından muaf olmaları nedeniyle Büyükşehir ekipleri, muhasebe bürolarına da dezenfekte çalışması gerçekleştirdi.

Mali müşavirlerin daha hijyenik ortamda çalışabilmeleri adına İskenderun’daki mali müşavirlerin ofislerini dezenfekte eden Büyükşehir ekipleri, gerek pandemi ile mücadele kapsamında yaptıkları dezenfekte çalışmaları, gerekse de larva ile mücadele kapsamında gerçekleştirdikleri ilaçlama çalışmaları ile gece geç saatlere kadar vatandaşlara hizmet vermeye devam ettiklerini kaydettiler.

Yapılan bu çalışmayı takdirle karşıladıklarını ifade eden İskenderun Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (SMMMO) Başkanı Merih Hasan Yıldırım da Hatay Büyükşehir Belediye ekiplerine ve gerçekleştirilen dezenfekte çalışmalarına katkı sunan Hatay Büyükşehir Belediyesi ve İskenderun Belediyesi Meclis Üyesi Ali Mutlu’ya teşekkürlerini iletti. (Haber: Helga TERBİYELİ)

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here