“Hatay’da 15 Belediyenin Tamamını Alacağız!”

0
48

milletvekili ediboğlu1Milletvekili Ediboğlu Mega TV’ye Konuk Oldu

CHP Hatay Milletvekili Mehmet Ali Ediboğlu, Büyükşehir başta olmak üzere tüm belediyelere talip olduklarını belirtti. Ediboğlu, Mega TV’de canlı olarak yayınlanan Panorama adlı söyleşi programında Mega Medya Grubu Genel Müdürü Semir Yazıcı ile Haber Müdürü Ömer Soylu’nun sorularını yanıtladı, ülke ve yerel gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu.

CHP Sorunları Çözecek Tek Partidir

Ediboğlu,  ülkenin mevcut iktidar tarafından iyi yönetilmediğini belirterek; “Sayın Genel Başkanımız ve Tüm teşkilatlar bu ülkenin insanına faydalı olabilmek için çalışıyorlar. Ülke dış politikada itibar kaybetti bu dönemde. Komşularımız ile sıfır sorun dendi herkesle düşman olduk. Bu uluslar arası camiada ülkemizi zor duruma düşürdü. İç politikada ülkemizi yanlışa götüren yapılan gizli pazarlıklar ortaya çıkmaya başladı. Bu millet zaten bin yıldır kardeş. Amaçları bu milleti bölmektir” diye konuştu.

Yerel Seçimlerden Başarılı Çıkacağız

CHP’nin tüm kadroları ile seçimlere hazırlandığını belirten Ediboğlu; “Partide kırgınlık küskünlük yok. Örgüt,  hiç olmadığı kadar birlik ve beraberlik içinde! İl’de genel başkanı İl Başkanı temsil eder. Bizler teşkilatın emrindeyiz. Hiçbir milletvekili örgütün üzerinde değildir. Şu an Hatay genelinde en zayıf olduğumuz bölgelerden çalışmalara başladık. Sandık görevlilerini belirliyoruz. Sıkmadık el, gitmedik yer, bakmadık göz bırakmayacağız” dedi.

Benim İçin Önemli Olan Kazanacak Adaydır

Adaylar için tesbit çalışmalarının sürdüğünü ifade eden Ediboğlu; “Eskiden partide birkaç kişi oturur adayları tespit ederdi. Bu yöntem fayda getirmedi. Ben buradan adaylara sesleniyorum. Partide birkaç üst düzey kişiyi tanırım aday olurum işi bitti diye kimse düşünmesin. Burada açıkça söylüyorum. Bizler örgütün üzerinde değiliz. Örgütün kararı, partililerin kararı, halkın kararı esas olacak. Hiçbir milletvekilinin tek başına aday belirleme yetkisi yok. Biz milletvekillerimiz ile uyum içerisinde çalışıyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

Herkese Kapımız Açık…

Ediboğlu, parti olarak vatana ve bayrağa saygılı herkese kapılarının açık olduğunu da belirterek; “CHP şu an sahada çalışma yapıyor. Bu diğer partileri rahatsız ediyor. Ama buradan sesleniyorum. Atatürk’le sorunu olmayan, bayrakla sorunu olmayan, milletle sorunu olmayan herkese kapımız açık. Şuan partimize katılmak isteyen başka partilerden birçok insan var. Önümüz deki süreç çok hareketli geçecek. Benim gönlümde bu kıstasları taşıyan aday kazanacak adaydır. Kimseye söz vermiş değilim. Halk, taban kimi istiyorsa o adayımız olacak. Bu Yayladağılı olur Erzinli olur, Kırıkhanlı olur, İskenderunlu olur hiç önemli değil. Hiç ummadığınız kişiler CHP saflarına katılıyor. Bu devam edecek diye düşünüyorum” şeklinde konuştu.

İskenderun Adayı En Son Belli Olacak

Ediboğlu, Hatay’da 15 belediyenin tamamını alacaklarını iddia ederek; “Burada asıl olan CHP’nin başarısıdır. İskenderun Belediyesi’ni tüm CHP ‘li belediyeler gibi başarılı görüyorum. Genel merkez tarafından belediye başkanlarının hizmet karneleri oluşturuluyor. Bu esas olacak. Türkiye genelinde belediye başkanları CHP’li olan belediyelerin adayları en son açıklanacak. Genel merkezin görüşü bu yöndedir.  Arsuz ilçe teşkilatı da Kaymakam gelsin. Bir çalışmalara başlasın sonraki süreç. Kimseyi ilçe başkanı olarak atamadık yeni ilçelerde” ifadelerini kullandı.

Termik Santrallerin Zararları Anlatmakla Bitmez

Ediboğlu, İskenderun körfezinin giderek kirlendiğini belirterek; “İskenderun körfezinde çevre giderek kirleniyor. Bu termik santraller binlerce ton kömür yakacak. Bu çevreye doğaya, denize, insan sağlığına çok zarar verecek. Bölge kanser ovası haline gelecek. Bu termik santraller yandaşa rant sağlamaya yönelik çalışmalardır. Burası yaşanmaz hale gelecek. Buna bu halk izin vermemeli. Taş ocakları da giderek Hatay genelinde artıyor. Ormanlar yok ediliyor” dedi.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here