‘HADO, İskenderun’dan Hizmet Verebilir’

0
68

Başkan Savaş ve Milletvekilleri, İMEAK Deniz Ticaret Odasında

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş beraberinde CHP Hatay Milletvekilleri Suzan Şahin ve İsmet Tokdemir’le birlikte İMEAK Deniz Ticaret Odası İskenderun Şubesini ziyaret etti.

Savaş ile Milletvekilleri şahin ile Tokdemir’i İMEAK Deniz Ticaret Odası İskenderun Şube Başkanı Kemal Kutlu, Meclis Başkanı Adnan Yeter, Yönetim Kurulu Üyeleri ve Meclis üyeleri karşıladı.

Ziyarette, HBB Başkanı Lütfü Savaş HADO projesine değinerek İskenderun’dan hizmet vermesi için kendileri açısından bir problem olmadığını, yer gösterilmesi durumunda yatırımlara derhal başlayabileceklerini söyledi.

İMEAK Deniz Ticaret Odası Şube Başkanı Kemal Kutlu da HADO ile ilgili şube olarak hazırlattıkları alternatif yat limanı projelerini HBB Başkanı Lütfü Savaş ile paylaştı.

EXPO 21’de Payas–Dörtyol–Erzin bölgesinde üretilen ve bölgede az bilinen Turunç ekşisinin tanıtılması gerektiğini ifade eden Milletvekili Suzan Şahin de ayrıca HADO ile birlikte deniz turizminin canlandırılması gerektiğine de dikkat çekerek; “Dalış turizmi ön plana çıkartılması gerektiğini düşünüyorum” dedi.

İMEAK Deniz Ticaret Odası Şube Başkanı Kemal Kutlu da İskenderun Körfezi deniz altı zenginlikleri ile ilgili hazırlatmakta oldukları rehberin bitme aşamasında olduğunu bu rehber sayesinde körfezdeki deniz altı zenginliklerinin gün yüzüne çıkacağını kaydetti. (Haber Merkezi)

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here