Hacıahmetli’de Orman Yangını… Zanlı Tutuklandı!

0
70

Arsuz’a bağlı Hacıahmetli Mahallesinde ormanlık alanda, 8 farklı noktada yangın çıktı. Ekiplerin hızlı müdahalesi ile yangınlar kısa sürede kontrol altına alınırken, çıkan yangınlarla ilgisi olduğu düşünülen 1 kişi ise gözaltına alındı.

Edinilen bilgiye göre, Hacıahmetli Mahallesi ormanlık alanda önceki gün 8 farklı noktada birden yangın çıktı. İhbar üzerine Kahramanmaraş Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı 3 helikopter, 15 arazöz ile çok sayıda itfaiye personeli yangınlara anında müdahale etti.

Ekiplerin hızlı müdahalesi nedeniyle yangınlar kısa sürede kontrol altına alındı ve bölgede soğutma çalışmalarına geçildi.

Öte yandan, jandarma ekipleri de ormanlık alanda çıkan yangınlarla ilişkisi olduğu düşünülen 1 şüpheliyi yakalayarak gözaltına aldı. Adının Fatih M. olduğu öğrenilen şüphelinin, yakalandığı sırada elinde çakmak olduğu da gözlendi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Hatay Valiliği; “Arsuz ilçesindeki ormanlık alanda 8 farklı noktada çıkan yangına müdahale esnasında Arsuz Orman İşletme Müdürlüğünde görevli personel tarafından yangını çıkaran şahıs fark edilerek, yakalanmış ve Arsuz İlçe Jandarma Komutanlığı devriyesine olay yerinde teslim edilmiştir. Olay ile ilgili şüpheli şahsa yönelik adli işlem başlatılmıştır” ifadelerine yer verdi.

Yakalanan Zanlı Tutuklandı

Orman yangınına müdahale eden ekipler tarafından yangın mahallinde yakalanan ve çıkan yangınlarla ilişkisi olduğu düşünülerek gözaltına alınan zanlı Fatih M. tutuklanarak cezaevine gönderildi.

İskenderun Adliyesine getirilen şahıs sorulara cevap vermezken, elinde çakmakla yakalanan zanlının Gaziantep ilinden geldiği, ailesinin kayıp ihbarında bulunduğu ve psikolojik sorunlarının olduğu öğrenildi. Yaklaşık üç saat savcılığa ve nöbetçi hakimliğe ifade veren Fatih M. tutuklanarak ceza evine gönderildi. (Haber Merkezi)

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here