Gelişim Personeline Seminer Verildi

0
112

gelişim-iş güvenliğiÖzel İskenderun Gelişim Hastanesi, personelin eğitim çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Hayat kurtarmak için zamanla yarışan sağlık çalışanlarını da tehdit eden enfeksiyon riski ve bulaşıcı hastalıklardan korunma yöntemleri verilen seminerde ayrıntılarıyla anlatıldı.
Geçtiğimiz aylarda çıkan 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu’nda hastanelerin de kapsama alınması nedeniyle çalışanlarına İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası’nda eğitim semineri veren Özel İskenderun Gelişim Hastanesi A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı Şahap Gündüz, iş güvenliği konusunda farkındalık ve kültür oluşturmak amacında olduklarını söyledi.
Hastanelerin enfeksiyon riski ve bulaşıcı hastalıklar bakımından riskli kurumlar olduğuna dikkat çeken Şahap Gündüz, hedeflerinin sıfır hata, sıfır kaza ve sıfır meslek hastalığı olduğunu söyledi.
Acil müdahalelerin her an yapıldığı hastanelerde, çalışanların bulaşıcı hastalık ve enfeksiyon risklerine karşı korunmasını amaçlayan seminerde konuşan Şahap Gündüz, çalışanların iş güvenliği konusunda dikkatli olmasının önemine dikkat çekti.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here