Ergin: “Hatay, Vizyonu Farklı Dünya Belediyecilik Anlayışı İle Tanışacak!”

0
79

sadullah ergin34Ak Parti Hatay Milletvekili ve Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sadullah Ergin, Antakya’nın önde gelen işadamları ile bir araya gelerek fikir alış verişinde bulundu. İşadamlarını, işyerlerinde tek tek ziyaret eden Ergin, Hatay’ın, vizyonu farklı dünya belediyecilik anlayışı ile tanışacağını söyledi.

Hatay’ın ve Antakya’nın elinde bulunan değerlerin bulunmaz birer nimet olduğunu hatırlatan Ergin; “Antakya’nın var olan güzelliklerini gün ışığına çıkarma yolunda çeşitli projeler yavaş yavaş hayata geçiriliyor” dedi.

Kültür turlarında Antakya’nın farklı bir yeri olduğunu hatırlatan Ergin; “Turizm sektörü esnafımıza, işadamlarımıza çok güçlü bir ekonomik katkı sağlayacaktır. Doğu Antakya evlerinin restorasyon çalışmalarına ağırlık verilecek ve bu bölgede butik oteller, kafeteryaların oluşması sağlanacak. Antakya’ya gelen turistler, adı sanı duyulan otellere gitmek yerine butik otele çevrilmiş eski Antakya Evlerini tercih edecek. Doğu Antakya’yı açık hava müzesi yapacağız” dedi.

Ankara’nın birikim ve kazanımlarını, Hatay’ın sahip olduğu potansiyel ile yoğurup hayata geçireceklerini ifade eden Ergin; “Hatay’ı yönetirken, sivil toplum kuruluşları, konunun muhatapları ile oluşturacağımız bir platformda olacak. Bu platformla Hatay’ı yöneteceğiz. Hatay’a yapacağımız yeni hizmetler de Ankara’dan neyi, kimden, nasıl alacağımızı da çok iyi biliyoruz” dedi.

Yapılan hizmetlerde kaynağın önemli unsur olduğunu hatırlatan Ergin; “2002’den bu yana milli geliri 4 kat artan, dış politikada, enerji politikalarında, ülke genelinde yapılan yatırımlar karşısında büyük ülkemiz Türkiye üzerinde bir takım oyunlar oynanmaktadır. Son 11 yıldır elde edilen ekonomik ve siyasi istikrar sayesinde bir taraftan borç ödeyen, IMF’ye olan borcunu sıfırlayıp kredi vermeye hazır duruma geçen ülkemizde yatırımlar artarak devam ediyor. Bugün Türkiye, ekonomik büyüklük itibari ile 2002 ile mukayese edilemeyecek bir noktaya geldi. Milli gelirimiz tam 4 kat büyüdü. İhracatımız tam 5 kat arttı. Merkez bankasının kasasındaki döviz rezervleri tam 5 kat arttı” diye konuştu.

Görevlerinin millete hizmet etmek olduğunu dile getiren Ergin; “Hizmetin yeri, makamı, mevkisi önemli değil, asıl olan nerede ihtiyaç varsa, orada bu güzel ülkeye, aziz millete hizmet etmek görevimizdir. Hatay halkı, hemşerilerimiz şahsıma görev tevdi ederse Hatay’a şu ana kadar yapılan alt yapı hizmetlerine ilaveten modern şehircilik anlayışını da bu şehre getirmenin gayreti içerisinde olacağım. Bu aziz milletin bu büyük ülkenin ihtiyaç duyduğu adımları, cesaretle atacağız, genelde Türkiye’mizi, özelde de Hatay’ımızı, en yukarılara taşıyacağız Allahın İzniyle” dedi.

Düzenlenen ziyaretlerde söz alan işadamları, Hatay tarihinde bulunmaz bir fırsatın yakalandığını, bu hizmetler sayesinde Hatay’ın ekonomik yönden çok büyük değişimler yaşayacağını söylediler.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here