CHP’li Vekil Topal, Yeni Dönemin İlk Önergesini Meclise Sundu

0
37

Topal, Cumhurbaşkanı Tarafından Cevaplanması İstemiyle Soru Önergesi, Hatay’ın Sorunlarının Araştırılması İçin Araştırma Önergesi ve Milli Eğitim Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifini Meclise Sundu…

24 Haziran Genel seçimlerinin geride kalmasının ardından 27. Dönem Milletvekilleri yemin ederek görevlerine başladı. Yeni dönemde ilk  yasama çalışması CHP Hatay Milletvekili Serkan Topal’dan geldi. Topal, Cumhurbaşkanı tarafından cevaplanması istemiyle soru önergesi, Hatay’ın sorunlarının araştırılması için araştırma önergesi ve milli eğitim kanununda değişiklik yapılmasına dair kanun teklifini meclise sundu.

Yeni dönemin ilk soru önergesini veren Topal, sorularının Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan tarafından cevaplandırılmasını istedi. Önergesinde; “Atatürk ilke ve inkılâplarına ve lâik Cumhuriyet ilkesine bağlı kalacağıma” sözüne sadık kalarak bu ilke ve İnkılâpların uygulanmasının ödünsüz olarak yerine getirilmesini yürütmenin başı  olarak temin edecek misiniz? Yine yemin metninde ifade edildiği üzere “üzerime aldığım görevi tarafsızlıkla yerine getirmek için bütün gücümle çalışacağıma Büyük Türk Milleti ve tarih huzurunda, namusum ve şerefim üzerine and içerim” sözüne bağlı kalarak; hiçbir siyasal ayrım yapmadan başta yurttaşlarımız olmak üzere tüm siyasi partilere, kurum ve kuruluşlara, tarafsızlık ilkesi kapsamında eşit davranarak yemininize sadık kalacak mısınız?” sorularını yönelten Topal, sorularının içtenlikle cevaplandırılmasını istedi.

Sorunları ülke gündemine taşımak adına TBMM’de gerekli çalışmalara devam edeceğini vurgulayan Milletvekili Serkan Topal; “Ben Hatay Milletvekiliyim ve öğretmen kökenliyim, dolayısı ile İlk araştırma önergesini Hatay’ın sorunlarının araştırılması olarak verdim. İlk Kanun teklifimi de  ücretsiz eğitim sağlanması amacıyla Milli Eğitim kanununda değişiklik yapılmasına dair verdim. Hatay ve Eğitim benim için iki vazgeçilmez konudur. Bunun için ilk önce bu konulardan başlamanın, Hataylı, Eğitimci kökenli  bir Milletvekili olarak benim en temel görevimdir. Her zaman  benzer sorunları ülke gündemine taşımak adına TBMM de gerekli çalışmalarıma devam edeceğim” şeklinde açıklamalarda bulundu. (Haber: İlyas Edip TERBİYELİ)

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here