Çalışkan: “Belen Geçidi’nin Çözümü Kaçınılmaz Hale Gelmiştir”

0
30

Saadet Partisi Hatay Milletvekili Necmettin Çalışkan, Belen Geçidi üzerindeki kazaların, her geçen gün daha korkutucu hale geldiğini ifade ederek; “Bu noktada yetkililerin tedbirleri ve denetimlerini arttırması gerekir. Belen Geçidi çözümü artık kaçınılmaz hale gelmiştir” dedi.

Geçtiğimiz gün Belen Geçidi üzerinde demir yığını taşıyan bir kamyonun freni tutmaması sonucu devrilmesine ilişkin konuşan Çalışkan; “Her geçen gün kazalar artıyor. Gerek Antakya gerek Defne’de şehir içinde, çevre yollarında artan kazalara rağmen söz konusu kamyonlara ilişkin şu ana kadar yeterli tedbirlerin alınmadığını yakından takip ediyoruz. Bu süreçte yönetenlerin kamyon denetimlerini arttırması ve kazaların önüne geçmesi gereklidir” dedi.

Hafriyat yüklü kamyonların tedbirsiz davrandığına da dikkat çeken Çalışkan; “Kamyonların tedbirsizliği konusunda her gün onlarca şikâyet alıyoruz. Vatandaşlar trafikte yaşadıklarını sürekli olarak bize aktarıyorlar. Neresinden bakarsanız bakın kamyonların yarattığı trafik kaosu gün geçtikte artmaktadır. Bu kadar uyarıya rağmen sessiz kalınması, yeterli seviye de denetim yapılmaması şaşırtıcıdır” ifadelerini kullandı. (Haber Merkezi)

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here