“Bu Seçimler Çocuklarımızın Selameti İçin Önemlidir”

0
83

sadullah ergin25Ak Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ergin, Kırıkhanlılarla Bir Araya Geldi…

Ak Parti Hatay Milletvekili ve Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı Sadullah Ergin, Kırıkhan İlçesine bağlı köylerde ziyaretlerde bulundu. Ergin, Kırıkhan ilçesine bağlı köylerde ikamet eden vatandaşlar tarafından coşku ile karşılandı.

Ziyarete, Ak Parti İl Başkanı İsmail Kimyeci, Kırıkhan Belediye Başkanı Murat Sakman, Belediye Başkan adayı Ayhan Yavuz, Ak Parti Kırıkhan İlçe Başkanı Mustafa İbiş ve yönetim kurulu üyeleri, AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Ahmet Atıç ile çok sayıda vatandaş katılım gösterdi.

Ergin ve beraberindeki heyet, Kırıkhan ilçesine bağlı Topboğazı, Özsoğuksu, Aktutan, Reşatlı, Karadurmuşlu, Arkıtça, Kurtlusarımazı, Çamseki, Delibekirli, Karataş köyleri ile Kurtlusoğuksu mahallesine ziyarette bulundu.

30 Mart günü yapılacak tercih ile hizmet siyasetinin devam edeceğine karar verileceğine dikkatleri çeken Ergin; “Yine Hatay için çok önemli olan büyükşehir belediye seçimi var. Hatay’ın ilk kez büyükşehir olması ve büyükşehir yapısının ilk kez kurulacak olması bu seçimlerin önemini arttırıyor. Türkiye genelinde yapılan bu yatırımların önemli bir kısmından Hatay ilimizde istifade etti.  Hatay geçmişte görmediği hizmetlerle buluştu ve buluşmaya devam ediyor.  Sizlere ne söz verdik ise o sözün arkasında durduk. Yapamayacağımız bir sözü verip sizleri kandırma yoluna tenezzül etmedik” dedi ve hayata geçirdikleri projeleri tek tek sıraladı.

Fabrikaların kurulması ile işsiz gençlerin iş, aş sahibi olacağını ifade eden Ergin; “İnşallah 2-3 sene içerisinde bu coğrafyada işi olmayan, aşı olmayan bir tane gencimiz kalmayacak. Bu sanayi tesisleri bu bölgeye iş getirecek, aş getirecektir. Hassa, Kırıkhan Topboğazı bölgesi geçmişte sahip olduğu potansiyelle mukayese edilemeyecek bir geleceğe doğru yürüyor. Esnafımızdan ricam şu, bütün hesabınızı yaparken buna göre yapın lütfen. Bu tünel açıldıktan sonra burada oluşacak tesisler, burada oluşacak hareket, burada oluşacak faaliyet çok büyüyecek. Buna göre kendi hazırlıklarınızı yapın ve inşallah Kırıkhan-Hassa bandı ticaretin, sanayinin, üretimin, istihdamın merkezi olacak. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.

30 Mart tarihinde büyükşehir seçimleri yapılacağını hatırlatan Sadullah Ergin; “Bu seçimlerin 2 tane önemli anlamı var. Bunlardan bir tanesi bu gelmekte olan hizmetler gelmeye devam etsin mi? Buna karar vereceğiz. Bir diğeri ise ve daha önemlisi bir büyükşehir belediye çatısı kuruluyor. Bu çatı bir temel üzerine yükselecek bu temelin doğru, sağlam atılması lazım, bu gövdenin doğru inşa edilmesi lazım ve çatının da doğru kapatılması lazım ki, önümüzdeki 50 yıl doğru gitsin. Hatay’daki seçimler, Ak Parti ile diğer partiler arasındaki seçim değil ve bende bu il’de sadece Ak Parti’nin adayı değilim. Aklıselim sahibi, sağduyu sahibi, vatanperver, milletperver, evladının gencinin geleceğini düşünen tüm Hataylıların adayıyım. Bu seçimler başta Hatay’ın sosyal barışını sürdürmesi için bu coğrafyada kardeşliğin dayanışmanın geleceğe güvenle yürümenin ve gençlerimizin ve çocuklarımızın selameti için önemlidir” diye konuştu.

Ak Parti’nin 11 yıldır yolsuzluk, yoksulluk ve yasaklarla mücadele ettiğini dile getiren Ergin; “Yasakların kaldırılma noktasında fikir ve düşüncelerin özgürlüğü için önündeki engeli kaldırdık. Siyasetin, insanların inançlarının önündeki engeli kaldırdık. Başörtülü çocuklarımızın okullara gönderilmeyişi, okullara sokulmayışını devre dışı bıraktık, okullara istediği kıyafetle gidip öğrenim yapma imkânına kavuşturduk. Bayanlarımıza istediği kıyafetle devlet dairelerinde çalışma hakkı kazandırdık. Yoksullukla mücadelede sosyal devlet olarak fakire, işçiye, engelliye,  herkesime elini uzatan sıcak devlet yüzünü gösterdik.  Şunu net ifade edeyim ki, duruşumuz net. Yanlış yapanı aramızdan ayırır, doğru kadro ile geleceğe emin adımlarla ilerleriz. Ak Parti bugüne kadar yanlışın, yolsuzluğun, haksızlığın yanında olmadı,  bundan sonra da olmayacaktır” dedi.

Ak Parti Hatay Milletvekili ve Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sadullah Ergin, Topboğazı Köyü’nde döşeme işlemleri tamamlanan içme suyu şebeke hattının açılışını da yaptı.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here