Atalar Koleji’nde Akdeniz Anemisi Anlatıldı

0
64

atalar koleji7İskenderun Toplum Sağlığı Merkezi görevlileri Atalar Koleji’nde, “Talasemi (Akdeniz Anemisi)”, “Ergenlik”, “Ergenlik dönemi ve genç kızlığa geçiş” ile “Beslenme ve hijyen” konularında bilgilendirme ve sunum gerçekleştirdi.

İskenderun Toplum Sağlığı Merkezi görevlileri Ebe Yıldız Eker, Ebe Rabia Celil, Tıbbi Teknolog Ayşe Nesteren İnat ve Hemşire Nesrin Karaömer tarafından gerçekleştirilen sunumlarda, öğrenciler de sorularıyla katkıda bulundu.

Atalar Koleji’ndeki sunumlar iki aşamada yapıldı. İlköğretim Okulu Birinci Sınıfları kapsayan ve sınıfta yapılan ilk bölümünde Ebe Yıldız Eker ve Ebe Rabia Celil “Beslenme ve Hijyen” konularını anlattı. Okulun konferans salonunda gerçekleştirilen, İlköğretim 5., 6.,7. ve 8. Sınıfların katıldığı ikinci bölümde ise sunumlar, Tıbbi Teknolog Ayşe Nesteren İnat ve Nesrin Karaömer tarafından yapıldı.

“Akdeniz Anemisi ve Ergenlik” konularının anlatıldığı bölümün ardından, salonda bulunan erkek öğrenciler dışarı alındı ve yalnızca kız öğrencilere “Ergenlik dönemi ve genç kızlığa geçiş” konusu anlatıldı. Sunumlar sırasında öğrencilere Hatay İl Sağlık Müdürlüğü ve Hatay Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından hazırlatılmış “Talasemi (Akdeniz Anemisi)” konulu broşürler de dağıtıldı.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here