Atakaş, Hem İşçisini Hem de Devleti Düşünüyor

0
56

Atakaş Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Recep Atakaş, Küresel Coronavirüs salgınına karşı milli dayanışmanın önemine vurgu yaparak salgın süresince tüm şirketlerimizde çalışanlarının işlerine devam edeceğini duyurdu. Atakaş; “1109 çalışanımızı işinden ayırmayacağız, ücretsiz izine çıkarmayacağız, maaşlarında hiçbir şekilde indirime gitmeyeceğiz” dedi. Atakaş’ın, konuyla ilgili açıklaması şöyle;

“Çin’in Wuhan kentinde başlayıp kısa sürede bütün dünyaya yayılan ve ülkemizi de etkileyen Coronavirüs salgınına karşı devlet ve millet olarak büyük mücadele sürecine girmiş bulunmaktayız.

Millet olmak iyi günde, kötü günde, kederde ve kıvançta birlikte olmak, milli dayanışma demektir. Bizler bu bilinçle bu mücadele sürecinde yer almak amacıyla;

Her zaman Atakaş Ailesinin bir ferdi olarak gördüğümüz 1109 çalışanımızı, Coronavirüs nedeniyle işinden ayırmayacağız, ücretsiz izine çıkarmayacağız, maaşlarında hiçbir şekilde indirime gitmeyeceğiz.

Kısa Çalışma Ödeneğine Müracaat Etmeyeceğiz

Devletimizin ihtiyaç sahibi işletmeleri desteklemek amacıyla verdiği kısa çalışma ödeneğine, devletimize yük olmamak için müracaat etmeyeceğimizi de tüm çalışanlarımıza duyururuz.

Bu zorlu süreci Atakaş Grubu olarak yapacağımız fedakârlıklarla aşacağımıza inanıyoruz. Ayrıca kendi hayatlarını hiçe sayarak, milleti bu virüs belasından kurtarmak için gece gündüz demeden çalışan ülke genelindeki tüm sağlık çalışanlarımıza, bu mücadelede milletimize hizmet için fedakârca kahramanca görev yapan kamu, özel, tüm yetkili ve görevlilere Atakaş Grubu olarak şükranlarımızı sunarız.” (Haber Merkezi)

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here