Arsuz’da Muay Thai Rüzgârı!

0
17

Başkan Güven, “Sporun Ve Sporcunun Yanındayız”

Arsuz Belediyesi ve Türkiye Muay Thai Federasyonu işbirliği ile düzenlenen “Muay Thai Süper Ligi 3. Ayak Müsabakaları” tamamlandı.

Arsuz Atatürk Kent Meydanı’nda gerçekleştirilen müsabakalara; Arsuz Kaymakam Vekili Ahmet Açıkgöz, Arsuz Belediye Başkanı Dr. Asaf Güven, Türkiye Muay Thai Federasyonu Genel Sekreteri Korkmaz Atalay, Daire Müdürleri, Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcileri ve sporseverler yoğun ilgi gösterdi.  Çeşitli illerden gelen sporcuların kıyasıya mücadele ettiği turnuvada, kendi kategorisinde şampiyon olan kişilere, şampiyonluk kupaları verildi.

Spora ve sporcuya her zaman destek olduklarını belirten Arsuz Belediye Başkanı Dr. Asaf Güven; “Çok değerli sporseverler, sevgili seyirciler. Bugün Arsuz’dayız. Sporun her türlüsünü burada yapmaktayız. Biliyorsunuz bir sürü etkinlik yaptık ama Muay Thai Türkiye’de az tanınan ama çok önemli bir spor dalı.  İlçemizde olması tabi bizi çok sevinirdi. Muay Thai, Tayland’ta yani Uzak Doğuda gelişen bir spor dalıdır. Benim öğrendiğim ve gördüğüm kadarıyla insanların kendine güvenini yerine getiren bir spor dalı. Bunu yapan kişiler kendini savunmayı öğrenirken psikolojik olarak ta stres atıyor.

Bir doktor olarak söylüyorum; vücudun her tarafı çalışıyor. Biz bu spor dalı dahil tüm branşları önemsiyoruz. Muay Thai Federasyonuna ve emeği geçen tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum. Biz Arsuz Belediyesi olarak sporun ve sporcunun yanındayız. Bu şampiyonaya katılan tüm sporcu arkadaşlarıma başarılar diliyorum” dedi. (Haber Merkezi)

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here