Akdaş; “Matem Tutmak Yerine Fikirlerine Yönelmeliyiz!”

0
50

MHP Hatay İl Başkanı Adnan Akdaş, 10 Kasım mesajında; “Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ölümünün 74. yılında bir kez daha minnet ve şükranla anıyoruz” dedi.

Akdaş mesajında, Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu, büyük devlet adamı ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün, sonsuzluğa uğurladığımız günün 74. yıldönümünde bir kez daha özlemle, saygıyla, sevgiyle ve rahmetle anıldığını, büyük liderler için kuşkusuz ki matem değil; fikirlerine sadakat gerekli olduğuna işaret etti.

Akdaş; “10 Kasım tarihini bir matem ve milli bir yas günü olarak kabul etmek yerine, fikirlerine yönelmek için bize verilmiş bir fırsat olarak görmekteyiz. Demokratik, laik ve çağdaş değerlerinden oluşan kişiliğindeki bütünleştirici kimliği ve bilimi kılavuz edinmiş olan anlayışı ile Atatürkçü Düşünce Sistemi, TC. Devletini milleti ile sonsuza denk bölünmez bütün olarak yaşatacak, en büyük ateşleyici güçtür. Bu düşünce ve duygularla, ilke ve devrimlerinle hiç sönmeyecek bir meşale misali aydınlattığın uygarlık yolunda kararlı ve de istikrarlı ilerleyişimizi sürdüreceğimize, manevi huzurunda söz veriyor ve sizi rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz. Ve sözlerimi ulu önder Atatürk’ün, ‘Benim naçiz vücudum nasıl olsa bir gün toprak olacaktır. Fakat Türkiye Cumhuriyeti ebediyen yaşayacaktır’ sözleriyle bitiriyorum” şeklinde açıklamalarda bulundu.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here